اخبار فارکس

قیمت نفت به دلیل اظهار نظر فدرال رزرو در مورد تورم و تنش های خاورمیانه افزایش یافت

TJS BP oil and gas

قیمت نفت خام روز جمعه پس از انتشار صورتجلسه ای از نشست فدرال رزرو که نشان می دهد تورم در حال کنترل است، افزایش یافت. علاوه بر این، سفر آتی آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده به خاورمیانه برای رسیدگی به درگیری اسرائیل و غزه، به احساسات مثبت کمک کرد.

بهای معاملات آتی نفت برنت با 0.4 درصد افزایش به 77.91 دلار در هر بشکه رسید، در حالی که معاملات آتی نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با 0.6 درصد افزایش به 72.62 دلار در ساعت 739 GMT رسید. هر دو معیار که قرار است هفته اول سال را با افزایش به پایان برسانند، تقریباً به طور کامل از زیان روز پنج‌شنبه که قیمت‌ها به دلیل افزایش هفتگی قابل توجه ذخایر بنزین و تقطیر کاهش یافت، بهبود یافتند.

صورتجلسه فدرال رزرو، اگرچه به طور مستقیم نشان نمی دهد که چه زمانی کاهش نرخ بهره ممکن است رخ دهد، اما نشان دهنده اطمینان در کنترل تورم است. نگرانی فزاینده ای در مورد خطرات احتمالی ناشی از یک سیاست پولی “بیش از حد محدود کننده” بر اقتصاد وجود دارد.

نرخ بهره پایین تر می تواند رشد اقتصادی را تحریک کرده و تقاضا برای نفت را با کاهش هزینه های استقراض مصرف کننده افزایش دهد.

با تحولات خاورمیانه، جایی که نیروهای اسرائیلی در حال برنامه‌ریزی یک رویکرد هدفمند در شمال و تشدید تعقیب رهبران حماس در جنوب هستند، نگرانی‌های عرضه بیشتر شده است. آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا قرار است برای جلوگیری از تشدید درگیری به منطقه سفر کند.

با وجود داده‌های نزولی که نشان‌دهنده افزایش قابل‌توجه در ذخایر بنزین و پایین‌ترین سطح عرضه محصولات تقطیر از سال 1999 است، تنش‌های ژئوپلیتیکی، امیدها به بهبود اقتصادی از طریق کاهش بالقوه نرخ بهره و نگرانی‌های طولانی کشتیرانی تاثیر منفی بر قیمت نفت را خنثی کردند.

تحلیلگران ING در گزارشی در روز جمعه خاطرنشان کردند: «هنوز تنش زیادی در خاورمیانه وجود دارد، زیرا حوثی های یمن مجدد یک پهپاد دریایی را در دریای سرخ پرتاب کردند».

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس