با ناامید شدن یوان چین، دلار به ثبات خود ادامه داد

چین و امریکا
شاخص دلار امریکا DXY

تداوم رشد دلار: دلار آمریکا در معاملات روز دوشنبه آسیا به قوی بودن خود ادامه داد و در پنج هفته متوالی افزایش یافت. سرمایه گذاران منتظر راهنمایی سمپوزیوم جکسون هول فدرال رزرو در مورد مسیر آینده نرخ های بهره هستند.

یورو به دلار EUR/USD

حرکت دلار امریکا: دلار آمریکا در برابر یورو، ین و ارزهای آنتی پاد در هفته گذشته افزایش یافت. در برابر یورو 0.7 درصد افزایش یافت، دلار در برابر ین جلوتر بود و در برابر ارزهای استرالیا و نیوزلند بیش از 1 درصد افزایش یافت.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

کاهش نرخ چین: دلار استرالیا و دلار نیوزیلند به دلیل ناامیدی در واکنش به کاهش نرخ بهره در چین، نزدیک به پایین ترین سطح 9 ماهه خود باقی ماندند. چین نرخ وام معیار یک ساله خود را 10 واحد کاهش داد که کمتر از انتظارات بازار بود.

حرکت یوان: با وجود تلاش های بانک مرکزی برای تثبیت محدوده معاملاتی، یوان چین به کمتر از 7.3 در هر دلار سقوط کرد.

نگرانی‌ها و پیش‌بینی‌های بازار: به دلیل صادرات منطقه‌ای به چین، ارزهای آنتی‌پودی اغلب به عنوان نماینده‌ای برای یوان در نظر گرفته می‌شوند. این ارزها به ویژه آسیب پذیر هستند زیرا دلار آمریکا قوی و چشم انداز نرخ بر آنها تأثیر می گذارد. پیش‌بینی می‌شود که دلار استرالیا عملکرد ضعیفی داشته باشد و احتمالاً به زیر 0.60 دلار سقوط کند.

سمپوزیوم جکسون هول: سمپوزیوم آتی جکسون هول، جایی که قرار است جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در آن سخنرانی کند، تمرکز اصلی بازارها است. ممکن است بینشی در مورد جهت بازدهی ایالات متحده ارائه دهد و می تواند نشان دهنده تغییر در روندهای اقتصاد جهانی باشد.

بازدهی خزانه داری ایالات متحده: بازدهی خزانه داری ده ساله 14 واحد پایه در هفته افزایش یافت و به بالاترین سطح 10 ماهه خود یعنی 4.328% رسید و بازدهی سی ساله نزدیک به 11 واحد افزایش یافت و به سطحی رسید که در بیش از یک دهه گذشته مشاهده نشده بود. موضوع سمپوزیوم جکسون هول امسال «تغییرات ساختاری در اقتصاد جهانی» است.

بیت کوین - BTC/USD

عملکرد بیت کوین: بیت کوین که به دلیل افزایش بازدهی ایالات متحده و نگرانی ها در مورد اقتصاد چین زیان های قابل توجهی را تجربه کرد، پس از رسیدن به پایین ترین سطح دو ماهه با قیمت 26054 دلار معامله شد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید