دلار آمریکا قبل از داده های تولید ناخالص داخلی ایالات متحده بالاتر می رود

اسکناس 1 دلاری

شاخص دلار آمریکا (DXY) برای دومین روز متوالی تلاش می‌کند تا رشد خود را افزایش دهد و در روز پنج‌شنبه در سشن اروپا نزدیک به 102.40 معامله شد. افزایش بازدهی خزانه داری ایالات متحده احتمالاً به تقویت دلار آمریکا (USD) کمک می کند، با بازدهی 2 ساله و 10 ساله به ترتیب 4.37% و 3.86% بالاتر است.

با این حال، گرین بک به دلیل احساسات بازار پیرامون چشم انداز منفی فدرال رزرو (Fed) در مورد مسیر نرخ بهره در سه ماهه اول سال 2024 با فشار نزولی مواجه است. علیرغم برخی گمانه زنی ها، چندین عضو فدرال رزرو احتمال کاهش نرخ بهره را در نزدیک مدت جان ویلیامز، رئیس فدرال رزرو نیویورک به صراحت با این ایده مخالفت کرده است و مری دالی، رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو، پیش بینی ها در مورد موضع سیاست را زودهنگام تلقی کرده است. آستن گولسبی، رئیس فدرال رزرو شیکاگو نیز احساسات مشابهی دارد و هشدار می دهد که خوش بینی بازار برای کاهش نرخ ممکن است فراتر از انتظارات واقع بینانه باشد.

شاخص های مثبت برای اقتصاد ایالات متحده، مانند احیای مجدد فروش خانه های موجود و افزایش قابل توجه اعتماد مصرف کننده، احتمالاً از دلار آمریکا حمایت کرده است. تغییر فروش خانه های موجود در نوامبر در ایالات متحده افزایش ماهانه قابل توجه 0.8٪ را نشان داد که به طور قابل توجهی از کاهش قبلی 4.1٪ بهبود یافت. CB Consumer Confidence نیز رشد قابل توجهی را نشان داد و بیشترین افزایش خود را از اوایل سال 2021 تجربه کرد و از 101.0 به 110.07 رسید.

سرمایه گذاران از نزدیک تقویم اقتصادی را در طول جلسه آمریکای شمالی نظارت می کنند تا بینش عمیق تری از وضعیت اقتصاد ایالات متحده کسب کنند. شاخص های قابل توجه شامل تولید ناخالص داخلی سالانه ایالات متحده (Q3)، ادعاهای اولیه بیکاری، و نظرسنجی تولید فدرال رزرو فیلادلفیا است.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید