افزایش تاریخی تولید نفت ایالات متحده – تولید امریکا از عربستان و روسیه فراتر رفت

TJS BP oil and gas

حملات اخیر شبه نظامیان حوثی یمن در دریای سرخ منجر به افزایش جزئی قیمت نفت شده است. بهای معاملات آتی نفت برنت با 0.3 درصد افزایش به 79.46 دلار در هر بشکه و نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با 0.4 درصد افزایش به 74.24 دلار در هر بشکه رسید. روز سه‌شنبه، به دلیل نگرانی‌ها در مورد اختلال در تجارت جهانی و تنش‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه در پی حملات حوثی‌ها به کشتی‌ها در دریای سرخ، معیارها بیش از یک درصد افزایش یافت.

در پاسخ به این رویدادها، ایالات متحده یک کارگروه برای محافظت از تجارت دریای سرخ راه اندازی کرد. با وجود این تلاش ها، شرکت های بزرگ کشتیرانی مسیر خود را تغییر داده اند و نگرانی ها در مورد عبور ایمن از دریای سرخ همچنان ادامه دارد. حوثی‌ها متعهد شده‌اند که از مأموریت دریایی به رهبری ایالات متحده سرپیچی کنند و به هدف قرار دادن کشتی‌های دریای سرخ در حمایت از جنبش حاکم حماس در غزه ادامه دهند.

تقریباً 12 درصد از ترافیک کشتیرانی جهان از دریای سرخ و کانال سوئز می گذرد، اما تأثیر آن بر عرضه نفت تاکنون محدود بوده است، زیرا بیشتر نفت خام خاورمیانه از طریق تنگه هرمز صادر می شود.

از نظر اقدامات ایالات متحده، وزارت انرژی گزارش داد که ایالات متحده 2.1 میلیون بشکه نفت خام برای تحویل در ماه فوریه خریداری کرده است که کل خریدها را به حدود 11 میلیون بشکه به عنوان بخشی از تکمیل ذخایر استراتژیک نفت (SPR) می رساند. ذخایر نفت خام و سوخت ایالات متحده در هفته گذشته بر خلاف انتظارات کاهش یافت.

با نگاهی به آینده، S&P Global Commodity Insights اشاره کرد که ایالات متحده بیش از هر کشور دیگری در تاریخ نفت تولید می کند، با رشد قوی عرضه غیراوپک پلاس که انتظار می رود تقاضای جهانی را در سال 2024 برآورده کند. مجموع تولید مایعات ایالات متحده در سه ماهه چهارم به 21.4 میلیون بشکه در روز رسید با احتساب 13.3 میلیون بشکه در روز نفت خام و میعانات. ایالات متحده نه تنها مقادیر بی سابقه نفت تولید می کند، بلکه مقداری نیز صادر می کند که با صادرات عربستان سعودی یا روسیه قابل مقایسه است.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید