تعهد روسیه به کاهش بیشتر تولید، از قیمت نفت خام حمایت می کند

TJS BP oil and gas

نفت خام برنت در حال تلاش برای بهبودی از ضررهای اخیر است و روز دوشنبه در بازار آسیا در حدود 77.33 دلار در هر بشکه معامله می شود. حمایت از قیمت نفت خام ناشی از اظهارات الکساندر نواک معاون نخست وزیر روسیه است که نشان می دهد روسیه در نظر دارد صادرات نفت خود را در ماه دسامبر کاهش دهد، به طور بالقوه 50000 بشکه در روز یا بیشتر. این کاهش اضافی، فراتر از 300000 بشکه در روز خواهد بود که قبلاً برای امسال توافق شده بود.

شرایط نامساعد جوی در روسیه که منجر به تعلیق حدود دو سوم بارگیری از بنادر شده است نیز به حمایت از قیمت نفت خام کمک کرده است. علاوه بر این، تنش‌های ژئوپلیتیکی قیمت نفت را افزایش می‌دهد و نگرانی‌های ناشی از حملات حوثی‌ها به کشتی‌های نزدیک یمن را افزایش می‌دهد. این حملات نگرانی‌ها را در مورد اختلالات احتمالی در عرضه نفت را افزایش می‌دهد و شرکت‌های کشتیرانی را وادار می‌کند تا با تشدید حملات شبه‌نظامیان حوثی در یمن به کشتی‌های تجاری در دریای سرخ، از کانال سوئز دوری کنند.

علاوه بر این، پیش‌بینی صعودی آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) مبنی بر پیش‌بینی افزایش 1.1 میلیون بشکه‌ای در روز در مصرف نفت تا سال 2024، زیربنای قیمت نفت خام است. داده های Baker Hughes Rig Counts در روز جمعه نشان داد که نسبت 503 قبلی به 501 کاهش یافته است که نشان دهنده کاهش جزئی در مصرف محصولات و خدمات تولید شده توسط صنعت خدمات نفتی است.

شاخص دلار آمریکا (DXY) طی دو ماه گذشته نزدیک به 4 درصد کاهش یافته است. کاهش بیشتر می‌تواند تقاضای نفت سایر کشورها را تحریک کند زیرا خرید نفت مقرون به صرفه‌تر می‌شود. چالش‌های اخیر برای دلار آمریکا ناشی از اظهارات ملایم مقامات مختلف فدرال رزرو است. توجه سرمایه گذاران اکنون به سمت اعتماد مصرف کننده و تغییرات موجود در فروش خانه در روز چهارشنبه معطوف شده است.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید