قیمت نقره در آستانه یک حرکت صعودی دیگر

XAG/USD TJA

نقره (XAG/USD) در هفته گذشته شاهد بازگشتی بود و در آغاز هفته جدید حمایتی در حدود سطح 23.70 دلار پیدا کرده است. با نزدیک شدن به جلسه اروپا، فلز سفید به مسیر صعودی خود ادامه می دهد و در یک ساعت اخیر به 24 دلار رسیده است. این حرکت مثبت به دنبال یک جهش قوی از اواسط 22.00 دلار است که به پایین‌ترین حد یک ماه اخیر رسیده است.

با تجزیه و تحلیل جنبه‌های فنی، XAG/USD در هفته گذشته با دفاع از یک خط روند رو به بالا که از پایین‌ترین نوسان اکتبر منشا می‌گیرد، انعطاف‌پذیری خود را نشان داد. صعود بیشتر، به شرط ماندن در بالاتر از میانگین متحرک ساده 200 روزه (SMA)، به نفع احساسات صعودی است. علاوه بر این، نوسانگرها در نمودار روزانه حرکت مثبتی را نشان می‌دهند و از پتانسیل حرکت رو به بالا حمایت می‌کنند.

نمودار روزانه تحلیل تکنیکال نقره - 27 آذر
نمودار روزانه تحلیل تکنیکال نقره – 27 آذر

با این حال، سرمایه‌گذاران ممکن است احتیاط کنند و منتظر تایید از طریق فعالیت خرید پایدار فراتر از محدوده 24.25-24.30 دلار باشند. شکست موفقیت‌آمیز این سطح مقاومت می‌تواند زمینه را برای فشار به سمت بازپس گیری قیمت روانی 25.00 دلار فراهم کند. مسیر صعودی ممکن است فراتر از مانع متوسط 25.25 دلار باشد و منطقه 25.45 تا 25.50 دلار را هدف قرار دهد، با هدف نهایی رسیدن به محله 26.00 دلار – بالاترین سطح از 5 می اوایل این ماه.

در مقابل، کاهش قابل توجه ممکن است علاقه خرید را در حدود SMA 200 روزه، که در حال حاضر در نزدیکی منطقه 23.55 دلار قرار دارد، جلب کند. با این حال، اگر فشار فروش ادامه پیدا کند، قیمت نقره جهانی ممکن است در خطر سقوط به سمت مرز 23.00 دلار باشد. این سطح با حمایت خط روند صعودی فوق الذکر مطابقت دارد. شکست قاطع زیر این خط روند، چشم‌انداز مثبت را نفی می‌کند و سوگیری را به نفع معامله‌گران نزولی تغییر می‌دهد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید