اخبار فارکس

در حالی که به نشست فدرال رزرو درمورد نرخ بهره نزدیک می شویم، طلا صعود کرد

رئیس فدرال رزرو پاول

قیمت طلا در روز چهارشنبه به دلیل تقاضا برای دارایی های امن پیش از اینکه فدرال رزرو ایالات متحده افزایش نرخ بهره را در اواخر روز انجام دهد، افزایش یافت. هر اونس طلا با 0.4 درصد افزایش به 1971.46 دلار رسید و قیمت طلای آمریکا با 0.5 درصد افزایش به 1972.90 دلار رسید. همچنین قیمت طلا به یورو به بالاترین سطح خود از 20 ژوئن رسیده است.

اونس جهانی طلا - XAUUSD

تقاضای پناهگاه امن

ادغام PacWest بحران بخش بانکی را دوباره به سرفصل اخبار تبدیل کرد و از نقش طلا به عنوان یک دارایی امن حمایت کرد.

انتظار می رود فدرال رزرو نرخ های بهره را یک چهارم درصد افزایش دهد و یازدهمین افزایش در 12 جلسه سیاست گذاری اخیر و احتمالاً آخرین آن باشد. سرمایه گذاران از نزدیک نتیجه نشست FOMC را دنبال می کنند تا موضع بانک مرکزی در مورد تغییرات آتی نرخ ها را بسنجند.

انتظارات بازار از نرخ بهره

با توجه به ابزار Fedwatch CME، در حالی که بازارهای گسترده تر انتظار توقف طولانی مدت نرخ را در بقیه سال دارند، برخی از معامله گران فرصتی برای حداقل یک افزایش دیگر نرخ تا قبل از سال آینده می بینند. افزایش نرخ بهره می تواند هزینه فرصت نگهداری دارایی های بدون بازده مانند طلا را افزایش دهد.

حس خوش بینی در بازارهای طلا حاکم است و سرمایه گذاران پیش بینی می کنند که طلا از پایان روند انقباض بانک های مرکزی سود خواهد برد.

بازدهی دلار و خزانه داری

شاخص دلار امریکا DXY

بازده دلار و خزانه داری آمریکا از بالاترین رقم دو هفته اخیر خود کاهش یافت و از تقاضای طلا که به دلار قیمت گذاری شده و دارایی با بهره صفر است، حمایت کرد.

معامله گران همچنین منتظر دستورالعمل های سیاستی بانک مرکزی اروپا (ECB) در روز پنجشنبه هستند که می تواند بر بازارها از جمله طلا تأثیر بگذارد.

سایر فلزات گرانبها

نقره با 0.1 درصد افزایش به 24.72 دلار در هر اونس رسید، پلاتین 0.13 درصد کاهش یافت و به 963.77 دلار رسید و پالادیوم با 0.4 درصد کاهش به 1279.40 دلار رسید.

با توجه به عدم قطعیت های مداوم در بازارهای مالی، سرمایه گذاران ممکن است به دنبال دارایی های امن مانند طلا برای محافظت از پرتفوی خود ادامه دهند. مانند همیشه، حرکات بازار می تواند تحت تأثیر طیف وسیعی از عوامل، از جمله داده های اقتصادی، رویدادهای ژئوپلیتیکی و سیاست های بانک مرکزی باشد. امروز معامله گران باید از نزدیک این تحولات را برای تصمیم گیری آگاهانه در مورد سرمایه گذاری فلزات گرانبها رصد کنند.

تجارت آفرین فارکس

2 دیدگاه

  • سلام اطلاعات خیلی خوبی در وبسایتتون دارید . فقط در مورد داوجونز تحلیل خاصی ندیدم . الان مدتهاست که روندش صعودی بوده و چشم اندازی در خصوص ادامه مسیر در هیچ سایتی وجود ندارد . ممنون میشم اگر مطلب مفیدی در این خصوص دارید راهنمایی بفرمایید تا مطالعه کنم

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس