دلار پس از غافلگیری تورم ایالات متحده سقوط کرد

اسکناس 1 دلاری
شاخص دلار امریکا DXY

دلار آمریکا به دلیل تورم کندتر از حد انتظار در ایالات متحده با فشار نزولی مواجه شده است، که نشان می دهد فدرال رزرو ایالات متحده ممکن است نرخ بهره را همانطور که قبلاً پیش بینی می شد افزایش ندهد. این امر منجر به فروش قابل توجه دلار و کاهش ارزش آن در برابر سایر ارزهای اصلی شده است.

یورو به دلار EUR/USD

یورو در برابر دلار تقویت شده و ششمین افزایش متوالی روزانه خود را در پیش گرفته است. تحلیلگرانی مانند جورج ساراولوس از دویچه بانک، پیشنهاد می کنند که اکنون زمان مناسبی برای خرید یورو است، با محدوده هدف 1.15 تا 1.20 دلار تا پایان سال.

پوند به دلار GBP/USD

به همین ترتیب، پوند انگلیس در برابر دلار در حال افزایش بوده و برای اولین بار از آوریل سال قبل به بالای 1.30 دلار رسیده است. داده های مثبت اقتصادی از بریتانیا، از جمله انقباض کمتر از حد انتظار در ماه مه و احتمال افزایش بیشتر نرخ بهره توسط بانک انگلستان، از حرکت صعودی پوند حمایت کرده است.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

ین ژاپن نیز در برابر دلار تقویت شده است که بخشی از آن به دلیل کاهش بازدهی خزانه داری ایالات متحده است. فرانک سوئیس در قوی ترین سطح خود در برابر دلار از اوایل سال 2015، زمانی که بانک ملی سوئیس پیوند ارز داخلی را حذف کرد، معامله می شود.

در اسکاندیناوی، کرون نروژ و کرون سوئد هر دو قدرت قابل توجهی در برابر دلار به دست آورده اند، به طوری که کرون نروژ به بزرگترین افزایش هفتگی خود در سال جاری و کرون سوئد در بالاترین سطح دو ماهه معامله می شود. این به انتظارات برای افزایش بیشتر نرخ در این کشورها و نگرانی در مورد تورم نسبت داده می شود.

به طور کلی، احساسات بازار حاکی از آن است که اگر فدرال رزرو در نشست آتی کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) موضعی منفی نشان دهد، ممکن است کاهش دلار ادامه یابد. کاهش شکاف بین نرخ استقراض ایالات متحده و سایر کشورها نیز به قدرت نسبی سایر ارزهای اصلی در برابر دلار کمک می کند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید