اخبار فارکس

دلار ثابت ماند، داده های تورم، کرون نروژ را تقویت می کند و به یوان چین آسیب می زند

اقتصاد جهانی
شاخص دلار امریکا DXY

شاخص دلار (DXY)، که ارز ایالات متحده را در برابر همتایان اصلی ردیابی می کند، پس از کاهش در روز جمعه، روز دوشنبه اندکی بهبود یافت. 0.13 درصد افزایش یافت و به 102.4 رسید.

داده های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده که در روز جمعه منتشر شد، افزایش شغلی ضعیف تر از حد انتظار را در ژوئن نشان داد که منجر به واکنش منفی بازار شد. با این حال، رشد قوی دستمزدها نشان دهنده انتظارات برای افزایش نرخ در اواخر ماه است.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

جفت دلار/ین (USD/JPY) پس از کاهش قابل توجه در روز جمعه، 0.06% افزایش یافت و به 142.31 رسید. این جفت ارز تحت تأثیر بازده اوراق قرضه ایالات متحده و نرخ بهره در ژاپن است.

یورو به دلار EUR/USD

یورو (EUR/USD) پس از جهش 0.7 درصدی در روز جمعه، 0.08 درصد کاهش یافت و به 1.0953 دلار رسید.

پوند به دلار GBP/USD

پوند انگلیس (GBP/USD) در روز دوشنبه تقریبا 0.5 درصد سقوط کرد و به 1.2780 دلار رسید، پس از افزایش قبلی به بالاترین حد در 15 ماه گذشته.

تمرکز بازار اکنون به داده های تورم ایالات متحده که برای چهارشنبه برنامه ریزی شده است تغییر می کند. انتظار می رود که CPI اصلی در ماه ژوئن 5 درصد به صورت سالانه افزایش یابد.

پس از ادامه افزایش تورم اصلی در ماه ژوئن، تاج نروژ (NOK) در برابر یورو (EUR) تقویت شد. تحلیلگران انتظار دارند که بانک Norges در ماه آگوست نرخ بهره 50 واحد افزایش دهد.

قیمت‌های درب کارخانه چین در ماه ژوئن با سریع‌ترین سرعت در 7-1/2 سال گذشته کاهش یافت، در حالی که تورم مصرف‌کننده در پایین‌ترین حد خود از سال 2021 بود. این امر امیدها را برای اقدامات حمایتی بیشتر از سوی مقامات چینی افزایش داد.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

دلار استرالیا (AUD/USD) و دلار نیوزیلند (NZD/USD) به دلیل داده های ضعیف چین کاهش یافتند، زیرا اغلب به عنوان نماینده یوان چین در نظر گرفته می شوند.

دلار آمریکا در برابر یوان فراساحلی (USDCNH) حدود 0.1 درصد تقویت شد و به 7.239 رسید.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس