بیت کوین شاهد ورود سرمایه نهادی عظیم است، نوسانات متمایز بیت کوین از دیگر دارایی ها

اخبار بیت کوین

بیت کوین در طول سال ها اغلب به طلا تشبیه شده است و در ابتدا به عنوان یک “پناهگاه امن” مشابه طلا در نظر گرفته می شد. در حال حاضر، تحلیلگران در حال مقایسه بین این دو سرمایه گذاری هستند تا ارزیابی کنند که آیا بیت کوین دارای ویژگی هایی است که می تواند آن را به عنوان “طلای دیجیتال” برچسب گذاری کند.

هنگام بررسی بازده نسبی تعدیل شده با ریسک بیت کوین در مقایسه با اونس جهانی طلا طی پنج سال گذشته تا نوامبر، نسبت شارپ آن در مقایسه با طلا و سایر طبقات دارایی ثابت در بازار، رقابتی بودن آن ثابت شده است. نسبت شارپ معیاری است که به عنوان تفاوت بین بازده بدون ریسک و بازده سرمایه گذاری تقسیم بر انحراف استاندارد سرمایه گذاری محاسبه می شود.

نسبت شارپ - بیت کوین 5 سال گذشته
نسبت شارپ – بیت کوین 5 سال گذشته

به بیان ساده، نسبت شارپ معیاری برای بازدهی تعدیل شده با ریسک است که به نام سازنده آن، ویلیام اف شارپ، نامگذاری شده است. این یک معیار به طور گسترده در امور مالی برای ارزیابی عملکرد یک سرمایه گذاری با در نظر گرفتن بازده و سطح ریسک آن است. جورین تایمر، مدیر اقتصاد کلان بین المللی در Fidelity، اشاره می کند که همبستگی بیت کوین با S&P 500 که در یک بازه 5 ساله (+40٪) است که بالاتر از همبستگی با طلا (+14٪) است. با این حال، همبستگی بین بیت کوین و سهام ایالات متحده در طول زمان کاهش یافته و نسبت به اکثر طبقات دارایی کمتر است.

در 12 ماه گذشته، همبستگی بین بیت کوین و S&P 500 از 40 درصد به 25 درصد کاهش یافته است.

این کارشناس اقتصادی ادعا می کند که بیت کوین در مقایسه با اکثر دارایی های دیگر، نوسانات بیشتری را نشان می دهد. با این حال، او تأکید می‌کند که نوسانات تأثیر دوگانه‌ای دارد و سرمایه‌گذاری‌های بیت‌کوین، با مشخصات ریسک-پاداش متمایز خود، طبقه‌ای منحصربه‌فرد را ایجاد کرده‌اند، همانطور که در دهه گذشته نشان داده شد.

همبستگی بیت کوین به دیگر دارایی ها
همبستگی بیت کوین به دیگر دارایی ها

علیرغم نوسانات آن، سرمایه گذاران نهادی در تخصیص وجوه به بیت کوین اصرار دارند. طبق گزارش CoinShares، تا 4 دسامبر، ورودی هفتگی به صندوق های بیت کوین به 132.8 میلیون رسید. در زمان نوشتن این مقاله، قیمت بیت کوین در حدود 44162 دلار است.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید