دلار نفس تازه می کند، ین در مقابل دلار نزدیک به 146 رسید

اقتصاد جهانی

شاخص دلار (DXY) اخیراً از یک اوج دو ماهه فاصله گرفته است و از بالاترین میزان خود یعنی 103.71 اندکی به 103.44 کاهش یافت. علیرغم این کاهش جزئی، شاخص دلار در ماه آگوست 1.6 درصد افزایش یافته و احتمالاً به دوره دو ماهه زیان پایان می دهد.

شاخص دلار امریکا DXY

بازار ارز در فصل تابستان با نوسانات کمتری مواجه بود. تمرکز بر سمپوزیوم آتی فدرال رزرو در جکسون هول، جایی که سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، برای بینش در مسیر آینده سیاست پولی بسیار مورد توجه قرار دارد.

داده های قوی اقتصادی ایالات متحده، نگرانی های مربوط به رکود قریب الوقوع را کاهش داده است، اما نرخ تورم بالای هدف 2 درصدی فدرال رزرو باقی مانده و این گمانه زنی را به وجود آورد که بانک مرکزی ممکن است نرخ های بهره را برای مدت طولانی تری بالا نگه دارد. سرمایه گذاران مشتاق نکاتی در مورد تغییرات بالقوه یا تمدید در سیاست پولی هستند.

طبق ابزار CME FedWatch، انتظارات بازار به احتمال 86٪ نشان می دهد که فدرال رزرو موضع سیاست فعلی خود را در جلسه سیاست بعدی خود حفظ کند. با این حال، احتمال افزایش نرخ بهره در اواخر سال افزایش یافته است.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

ین ژاپن (JPY) در برابر دلار تقویت شده بود، به طوری که جفت USD/JPY حدود 145.71 ین در هر دلار معامله شد. حرکت ین برای هرگونه نشانه ای از مداخله مقامات ژاپنی از نزدیک تحت نظر بود. گمانه زنی ها در مورد مداخله احتمالی در صورت عبور ین از 150 وجود دارد، اگرچه کارشناسان خاطرنشان کردند که مداخله بانک مرکزی ممکن است راه حل اساسی نباشد.

یوان چین (CNY) در سال جاری بیش از 5 درصد در برابر دلار تضعیف شده است که دلیل آن نگرانی ها در مورد بحران اموال چین است که بر بهبود اقتصادی این کشور تأثیر می گذارد. تضعیف یوان همچنین با نگرانی در مورد بهبود مداوم پس از همه گیری همراه بود.

همچنین نگاهی به سایر ارزهای اصلی مانند یورو (EUR)، دلار استرالیا (AUD) و دلار نیوزیلند (NZD) می تواند نشان دهنده افزایش اندک در ارزش آنها در برابر دلار باشد.

ارزهای دیجیتال: بیت کوین (BTC) نوساناتی را تجربه کرد و با 0.7 درصد افزایش به 26030 دلار از پایین ترین سطح اخیر 25350 دلار رسید.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید