اخبار فارکس

با تغییر احساسات معامله گران، دلار ثابت و یورو با ضعف مواجه شد

اقتصاد جهانی

دلار در روز چهارشنبه موقعیت خود را نزدیک به بالاترین حد دو هفته اخیر حفظ کرد، در حالی که به دلیل افزایش انتظارات مبنی بر کاهش نرخ بهره توسط بانک مرکزی اروپا (ECB) در ماه مارس، یورو در جبهه های مختلف با ضعف مواجه شد.

جفت EUR/USD که با قیمت 1.0783 دلار معامله شد، پس از رسیدن به پایین ترین سطح سه هفته ای 1.0775 دلار در برابر دلار 0.1 درصد کاهش یافت. کاهش ارزش یورو به داده‌های اقتصادی ملایم‌تر و اظهارنظرهای بانکهای مرکزی نسبت داده می‌شود که بازارها را به تعدیل انتظارات نرخ کاهشی سوق می‌دهد.

در برابر سایر ارزها، یورو نیز در برابر پوند (EURGBP) به پایین ترین حد سه ماه اخیر، در برابر ین (EURJPY) به پایین ترین حد پنج هفته اخیر و در برابر فرانک سوئیس (EURCHF) به پایین ترین حد در 6.5 هفته گذشته رسید.

احساسات بازار در مورد کاهش بالقوه نرخ بهره توسط بانک مرکزی اروپا در ماه مارس، با اظهار نظر ایزابل اشنابل، سیاستگذار بانک مرکزی اروپا، تقویت شد که اظهار داشت با توجه به کاهش “قابل توجه” تورم، افزایش بیشتر نرخ بهره ممکن است از روی میز خارج شود.

نیلز کریستنسن، تحلیلگر، با تأکید بر تأثیر اظهارات اشنابل بر انتظارات کاهش نرخ، خاطرنشان کرد: «داستان در بازارهای ارز بیشتر در مورد یک یورو ملایم تر است».

فعالان بازار اکنون احتمال 85 درصدی را برای اجرای کاهش نرخ بهره توسط بانک مرکزی اروپا در نشست ماه مارس تخمین می زنند، با نزدیک به 150 واحد کاهش نرخ تا پایان سال آینده.

در حالی که پیش بینی می شود بانک مرکزی اروپا در هفته آینده نرخ بهره را حفظ کند، فدرال رزرو و بانک انگلیس نیز انتظار می رود نرخ بهره را ثابت نگه دارند. مقامات فدرال رزرو پیش از نشست 12 تا 13 دسامبر در دوره خاموشی قرار دارند، جایی که پیش بینی های به روز نرخ بهره نقطه کانونی خواهد بود.

سرمایه گذاران در حال ارزیابی مجدد میزان کاهش نرخ بهره آمریکا برای سال آینده هستند که منجر به تقویت دلار و متعاقبا شاخص DXY شد. آنیندا میترا از مدیریت سرمایه گذاری BNY Mellon هشدار داد که ممکن است بازارها کاهش نرخ های تهاجمی را بیش از حد قیمت گذاری کرده باشند و در صورتی که فدرال رزرو رویکرد محدودتری را ارائه دهد. او احتمال بازگشت سریع را پیشنهاد داد.

شاخص دلار که دلار را در برابر شش کشور دیگر اندازه گیری می کند، تغییر چندانی نداشته و در حدود 103.94 باقی مانده است.

در آسیا، به دنبال کاهش چشم انداز اعتباری چبن توسط مودیز، توجه به این کشور جلب شد. یوان فراساحلی چین با 0.11 درصد افزایش به 7.1661 دلار در هر دلار رسید.

سایر ارزهای آسیایی تغییرات متفاوتی را تجربه کردند، به طوری که ین ژاپن 147.14 دلار در هر دلار ثابت ماند، دلار استرالیا با 0.4 درصد افزایش به 0.6581 دلار، و دلار نیوزیلند با 0.5 درصد افزایش به 0.6157 دلار رسید.

در بازار ارزهای دیجیتال، بیت کوین پس از گذشتن از 44000 دلار در اوایل جلسه، با 0.5 درصد کاهش به 43868 دلار رسید. بزرگترین ارز رمزنگاری شده جهان در سال جاری ۱۵۰ درصد افزایش را تجربه کرده است که بخشی از آن ناشی از خوش بینی در مورد تایید احتمالی صندوق های بیت کوین قابل معامله در بورس (ETF) توسط یک قانون گذار ایالات متحده است.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس