قیمت نفت خام در بحبوحه نگرانی از تقضای چین برای نفت به پایین‌ترین سطح پنج ماهه خود سقوط کرد

TJS BP oil and gas

در روز پنجشنبه، وسترن تگزاس اینترمدیت (WTI)، معیار نفت خام ایالات متحده، در حال حاضر حدود 69.80 دلار معامله می شود. در میان نگرانی‌های سرمایه‌گذاران در مورد رشد تقاضای نفت چین و شک و تردید نسبت به اثربخشی کاهش تولید داوطلبانه اوپک پلاس، قیمت نفت خام به پایین‌ترین سطح خود از جولای رسیده است.

داده های اخیر منتشر شده توسط اداره کل گمرک در چین، بزرگترین واردکننده نفت جهان، حاکی از کاهش واردات به 10.33 میلیون بشکه در روز (بشکه در روز) است. این نشان دهنده کاهش 10.4 درصدی نسبت به رقم اکتبر 11.53 میلیون بشکه در روز و کاهش 9.3 درصدی نسبت به ماه مشابه در سال قبل است. این اعداد نگرانی‌ها را در مورد اقتصاد چین افزایش داده و به فشار فروش بر قیمت‌های نفت خام کمک می‌کنند.

بر اساس گزارش آژانس اطلاعات انرژی (EIA) در روز چهارشنبه، با افزودن فشار نزولی، ذخایر نفت خام آمریکا در هفته منتهی به اول دسامبر شاهد کاهش قابل توجه 4.632 میلیون بشکه ای در هفته منتهی به اول دسامبر بود که در مقایسه با افزایش 1.609 میلیون بشکه ای قبلی گزارش شد. .

نارضایتی بازار همچنین ناشی از تردیدها در مورد اینکه آیا اوپک پلاس، ائتلافی متشکل از اعضای اوپک و متحدانی مانند روسیه، می تواند به طور موثر کاهش تولید 2.2 میلیون بشکه در روز را در سه ماهه اول سال آینده اجرا کند. با وجود این ابهام، شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان سعودی و الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه، در این هفته به دنبال اطمینان بخشی به بازار بوده اند و پیشنهاد می کنند که کاهش عرضه اعلام شده ممکن است تمدید یا به طور بالقوه عمیق تر شود.

با نگاهی به آینده، معامله گران نفت از نزدیک داده های هفتگی مطالبات بیکاری ایالات متحده را که برای پنج شنبه برنامه ریزی شده است، با افزایش پیش بینی شده 222,000 برای هفته منتهی به 1 دسامبر، زیر نظر دارند. علاوه بر این، روز جمعه گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده را که مشتاقانه در انتظار آن بودیم منتشر خواهد شد که به طور قابل توجهی بر قیمت نفت خام و بازار فارکس تأثیر می گذارد. معامله گران نفت از نزدیک این رویدادها را برای نشانه ها و فرصت های معاملاتی در بازار نفت تجزیه و تحلیل خواهند کرد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید