اخبار فارکس

دلار آمریکا علیرغم داده های ایالات متحده قوی می ماند. فلزات همچنان تحت فشار هستند

اقتصاد جهانی

علیرغم بازدهی پایین تر خزانه داری ایالات متحده و داده های متفاوت ایالات متحده، دلار آمریکا قدرت خود را نشان داد. در کوتاه مدت، گرینبک روند مثبتی را حفظ می کند. با این حال، بسیاری از جفت ارزها شرایط فنی بیش از حد خرید را نشان می دهند. شاخص دلار آمریکا به بالاترین بسته روزانه خود در دو هفته گذشته دست یافت و به حدود 104.00 رسید و به بازگشت خود از پایین ترین سطح ماهانه ادامه داد.

شاخص دلار امریکا DXY

در روز سه‌شنبه، داده‌های ایالات متحده کاهش بیش از میزان پیش‌بینی‌شده در فرصت‌های شغلی JOLTS را نشان داد که با کاهش 617000 نفری به 8.73 میلیون در اکتبر رسید که نشان‌دهنده تعادل بازار کار است. PMI خدمات ISM نوامبر از انتظارات فراتر رفت و به 52.7 افزایش یافت. چهارشنبه شاهد انتشار داده های اضافی بازار کار، از جمله گزارش اشتغال ADP و هزینه های کار واحد سه ماهه سوم خواهیم بود.

یورو به دلار EUR/USD

جفت ارز EUR/USD به زیر میانگین متحرک ساده 100 روزه (SMA) نزول کرده است و به زیر سطح 1.0800 رسیده است که پایین ترین نقطه خود را در دو هفته اخیر نشان می دهد. این کاهش پنجمین روز متوالی حرکت نزولی خود را گسترش می دهد که نشان دهنده تثبیت قیمت است. با وجود بازنگری مثبت داده های PMI منطقه یورو برای ماه نوامبر، یورو علائم خوش بینانه زیادی را نشان نمی دهد. داده های خرده فروشی منطقه یورو قرار است روز چهارشنبه منتشر شود.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

به دنبال تصمیم بانک مرکزی استرالیا (RBA) برای توقف نرخ بهره، دلار استرالیا روز سه شنبه با کاهش مواجه شد. جفت AUD/USD به سمت منطقه 0.6550 سقوط کرد و به زیر میانگین متحرک ساده 200 روزه (SMA) رسید، در حالی که جفت AUD/NZD به زیر 1.0700 سقوط کرد و کمترین بسته شدن روزانه خود را از اواسط اکتبر به ثبت رساند. داده های تولید ناخالص داخلی سه ماهه سوم استرالیا در روز چهارشنبه پیش بینی می شود.

جفت USD/CAD مسیر صعودی خود را برای دومین روز متوالی ادامه داد و بازیابی خود را از پایین ترین سطح دو ماهه افزایش داد و به سطح 1.3600 نزدیک شد. بانک مرکزی کانادا تصمیم خود را در روز چهارشنبه اعلام می‌کند و انتظارات بازار به سمت نرخ بهره کلیدی بدون تغییر در 5 درصد باقی می‌ماند. از آنجایی که هیچ گزارش سیاست پولی یا کنفرانس مطبوعاتی همراه وجود نخواهد داشت، تأثیر آن بر بازار ممکن است محدود باشد.

بیت کوین - BTC/USD

بیت کوین حرکت صعودی خود را حفظ کرد و از 43000 دلار گذشت و به بالاترین سطح خود از آوریل 2022 رسید. به طور مشابه، اتریوم به بالای 2250 دلار صعود کرد و بالاترین نقطه خود را از می 2022 نشان داد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

در مقابل، فلزات با فشار مداوم مواجه شدند. طلا نتوانست از بازدهی پایین تر خزانه داری سرمایه گذاری کند، که باعث شد XAU/USD به 2010 دلار کاهش یابد که پایین ترین سطح آن در یک هفته گذشته است، در حالی که نقره به 24.00 دلار سقوط کرد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس