در خلال نگرانی در مورد کاهش عرضه اوپک پلاس و کاهش تقاضای نفت چین، قیمت نفت خام ثابت شده است

TJS BP oil and gas

از روز چهارشنبه، وسترن تگزاس اینترمدیت (WTI)، معیار نفت خام ایالات متحده، تقریباً 72.30 دلار معامله می شود. نگرانی ها در مورد اثربخشی کاهش عرضه اوپک پلاس و نگرانی ها از بدتر شدن چشم انداز تقاضا در چین به فشار فروش بر قیمت های نفت خام کمک می کند. نفت برنت نیز امروز به 77.30 رسیده است که نسبت به روز گذشته تا کنون کمی افزایش داشته است.

اوایل چهارشنبه، مودیز رتبه اعتباری چین را از ثبات به منفی کاهش داد و دلیل آن افزایش خطرات رشد و بحران در بخش املاک بود. با توجه به اینکه چین بزرگترین مصرف کننده نفت در جهان است، این کاهش رتبه نشان دهنده افزایش ریسک نکول است و چشم انداز بدبینانه اقتصادی در چین ممکن است پتانسیل صعودی نفت خام را محدود کند.

در هفته گذشته، سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش، از جمله روسیه (اوپک پلاس)، به توافقی بر سر کاهش داوطلبانه عرضه حدود 2.2 میلیون بشکه در روز برای سه ماهه اول سال 2024 دست یافتند. این محدودیت ها شامل 1.3 میلیون بشکه در هر بشکه است. تمدید روز کاهش داوطلبانه عربستان و روسیه با این حال، این پیشرفت در افزایش قیمت نفت خام موفق نبوده است، زیرا سرمایه گذاران در مورد اندازه گیری و اثربخشی کاهش تولید تردید دارند.

از نظر داده‌ها، مؤسسه نفت آمریکا (API) گزارش داد که ذخایر نفت خام آمریکا در هفته منتهی به اول دسامبر 594 هزار بشکه افزایش یافته است، برخلاف پیش‌بینی کاهش 817 هزار بشکه‌ای قبلی. اجماع بازار 2.267 میلیون بشکه را انتظار داشت.

با نگاهی به تقویم اقتصادی، معامله گران نفت از نزدیک تغییرات اشتغال ADP ایالات متحده را برای ماه نوامبر و تغییرات ذخایر نفت خام EIA را که قرار است بعداً در روز چهارشنبه انجام شود، زیر نظر دارند. مهمترین رویداد هفته، داده های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده (NFP) در روز جمعه خواهد بود. این رویدادها می تواند به طور قابل توجهی بر قیمت دلار و نفت خام تأثیر بگذارد و معامله گران نفت به دنبال نشانه هایی از داده ها برای شناسایی فرصت های معاملاتی هستند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید