اخبار فارکس

کرملین می گوید کاهش تولید اوپک پلاس کمی دیرتر آغاز خواهد شد و پوتین نیز سفر خود به خلیج فارس را تایید کرد

TJS BP oil and gas

کرملین روز سه شنبه اعلام کرد که کاهش تولید نفت مورد توافق گروه اوپک پلاس مدتی طول می کشد تا اجرایی شود. ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز چهارشنبه از امارات متحده عربی و عربستان سعودی بازدید خواهد کرد. وی روز بعد در مسکو میزبان ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران خواهد بود. روسیه با این کشورها در گروه اوپک پلاس همکاری می کند.

هفته گذشته، گروه اوپک پلاس کاهش تولید داوطلبانه جدیدی را اعلام کرد که با تردید بازار نفت در مورد اجرای کامل مواجه شد. علیرغم کاهش 2 درصدی قیمت نفت در هفته گذشته پس از اعلام این خبر، معاملات آتی نفت برنت در روز سه شنبه تا حدی تقویت شد.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین، اینرسی را در بازار نفت تأیید کرد و اظهار داشت که ممکن است به دلیل اندازه آن، تأثیرات آن به تعویق بیفتد. وی به هماهنگی های مستمر اشاره کرد و خاطرنشان کرد: بحث همکاری در بازار نفت در قالب اوپک پلاس انجام می شود.

پسکوف در پاسخ به این سوال که آیا پوتین در طول سفر خود به خلیج فارس درباره همکاری در بازار نفت صحبت خواهد کرد یا خیر، پسکوف تصریح کرد که چنین مذاکراتی در چارچوب اوپک پلاس اتفاق می افتد. با این حال، همکاری در این زمینه همچنان بخشی از دستور کار است.

سفر به کشورهای حاشیه خلیج فارس با هدف گسترده تر پوتین برای ایجاد اتحادهای جهانی با کشورهای غیر غربی همسو است. این امر همچنین بر آنچه او به عنوان شکست ایالات متحده و متحدانش در انزوای روسیه از طریق تحریم های مربوط به درگیری در اوکراین می داند، کمک می کند.

با توجه به سفر آتی رئیس جمهور ایران به مسکو، دستور کار هنوز در حال آماده شدن است، اما احتمالاً شامل مسائل منطقه ای مانند درگیری در غزه بین اسرائیل و گروه شبه نظامی فلسطینی حماس نیز می شود. با وجود تنش‌های احتمالی، روسیه روابط خود را با ایران و اسرائیل حفظ کرده و در پویایی‌های مختلف ژئوپلیتیک ایفای نقش می‌کند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس