اخبار فارکس

قیمت نفت در بحبوحه ابهام در مورد کاهش تولید اوپک پلاس٬ کاهش پیدا کرد

TJS BP oil and gas

وسترن تگزاس اینترمدیت (WTI)، معیار اصلی نفت خام ایالات متحده، در حال حاضر حدود 73.70 دلار در روز دوشنبه معامله می شود. کاهش قیمت نفت خام به تصمیم اخیر اوپک پلاس نسبت داده می شود که شامل کاهش داوطلبانه تولید برای سه ماهه اول سال 2024 است. با این حال، عدم اطمینان در مورد تخصیص این کاهش تولید در میان 23 کشور عضو اوپک پلاس سؤالاتی را ایجاد می کند.

داده‌های اقتصادی مختلط از چین نیز بر قیمت نفت خام تأثیر می‌گذارد و نگرانی‌ها در مورد بهبود اقتصادی چین بر تقاضای جهانی سوخت تأثیر می‌گذارد. ترس از تشدید درگیری ها در خاورمیانه، به ویژه بین اسرائیل و حماس، به دلیل حمله روز یکشنبه به یک کشتی جنگی و کشتی های تجاری آمریکایی در دریای سرخ، بر تنش های ژئوپلیتیکی می افزاید. احتمال اختلال در عرضه ناشی از مناقشه خاورمیانه ممکن است نزولی قیمت نفت خام را محدود کند.

معامله گران نفت از نزدیک تحولات تنش های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه را زیر نظر خواهند داشت. علاوه بر این، رویدادهای آتی مانند PMI خدمات ISM ایالات متحده در روز سه‌شنبه و داده‌های اشتغال در روز جمعه، از جمله حقوق و دستمزد غیرکشاورزی، نرخ بیکاری و میانگین درآمد ساعتی، می‌توانند به طور قابل‌توجهی بر قیمت نفت خام تأثیر بگذارند. معامله‌گران از این داده‌ها برای شناسایی فرصت‌های معاملاتی در رابطه با قیمت‌های نفت به دلار استفاده خواهند کرد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس