افزایش طلا پس از انتشار آمارهای تورم در ایالات متحده ماه جولای

اخبار طلا

قیمت طلا در روز پنجشنبه پس از انتشار آمار قیمت مصرف کننده ایالات متحده در ماه جولای افزایش یافت. طلا (طلای فیزیکی) با 0.3 درصد افزایش به 1920.69 دلار در هر اونس رسید، در حالی که قیمت طلای آمریکا (قراردادهای تحویل آتی طلا) با 0.1 درصد افزایش به 1953.40 دلار رسید.

اونس جهانی طلا - XAUUSD

وزارت کار ایالات متحده گزارش داد که شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در ماه جولای 0.2 درصد افزایش یافت که مطابق با افزایش مشاهده شده در ژوئن بود. در طی 12 ماه منتهی به جولای، CPI 3.2 درصد افزایش یافته است، نسبت به رشد 3.0 درصدی در ژوئن. این نشان دهنده افزایش متوسط قیمت مصرف کننده است.

انتظارات افزایش نرخ بهره فدرال رزرو

داده های مربوط به افزایش متوسط قیمت مصرف کننده نشان می دهد که فدرال رزرو ممکن است به پایان چرخه افزایش نرخ بهره نزدیک شود. این انتظار بر اساس این ایده است که فدرال رزرو در صورت کنترل تورم ممکن است تمایل کمتری به ادامه افزایش نرخ داشته باشد. این مقاله به نقل از دیوید مگر، مدیر معاملات فلزات در High Ridge Futures، توضیح می دهد که کاهش آهسته CPI می تواند نیاز فدرال رزرو را به افزایش نرخ بهره، به ویژه در نشست آتی ماه سپتامبر، کاهش دهد.

شاخص دلار امریکا DXY

در پاسخ به داده ها، دلار آمریکا (که با شاخص DXY اندازه گیری می شود) در برابر سایر ارزهای اصلی 0.3 درصد کاهش یافت. این کاهش طلا را برای دارندگان سایر ارزها جذاب تر می کند. علاوه بر این، بازده اوراق قرضه 10 ساله ایالات متحده کاهش یافت که به محیط مثبت طلا نیز کمک کرد.

ابزار FedWatch CME نشان می دهد که احتمال ثابت نگه داشتن نرخ های فدرال رزرو در جلسه سپتامبر به 90.5 درصد افزایش یافته است، از حدود 86.5 درصد قبل از انتشار داده ها. این نشان می دهد که بازار به طور فزاینده ای انتظار دارد که فدرال رزرو محیط نرخ بهره را ثابت نگه دارد.

حساسیت طلا به نرخ‌های بهره

طلا به تغییرات نرخ‌های بهره آمریکا حساس است. هنگامی که نرخ بهره افزایش می یابد، هزینه فرصت نگهداری دارایی های بدون بازده مانند طلا افزایش می یابد و جذابیت آن را نسبتاً کمتر می کند. برعکس، زمانی که انتظار می رود نرخ بهره ثابت بماند یا کاهش یابد، طلا به عنوان یک سرمایه گذاری جذاب تر می شود.

سایر فلزات گرانبها

نقره (XAG) با 0.4 درصد افزایش به 22.75 دلار در هر اونس، پلاتین (PL) با حدود 1 درصد افزایش به 896.82 دلار و پالادیوم (XPD) با جهش 3 درصدی به 1271.99 دلار رسید.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید