اخبار فارکس

قیمت نفت خام ثابت شد؛ چشم بازار به جلسه اوپک پلاس درکنار شاخص های ضعیف تقاضا

TJS BP oil and gas

قیمت نفت خام در روز پنجشنبه با احتیاط سرمایه‌گذاران پیش از کاهش تولید پیش‌بینی‌شده توسط گروه اوپک پلاس، کمترین حرکت را نشان داد. داده‌های ضعیف‌تر از حد انتظار کارخانه‌های چین بر کاهش رشد دومین اقتصاد بزرگ جهان تأکید کرد.

بهای معاملات آتی نفت برنت با 13 سنت (0.2 درصد) افزایش به 83.23 دلار در هر بشکه رسید، در حالی که معاملات آتی نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با 17 سنت افزایش (0.2 درصد) به 78.03 دلار در هر بشکه رسید.

روز گذشته شاهد افزایش نزدیک به 2 درصدی در قراردادهای نفتی معیار بودیم که ناشی از امید به قطعنامه حمایتی از سوی گروه اوپک پلاس است که شامل سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانی مانند روسیه است.

به گفته منابع نزدیک به این گروه، اعضای اوپک پلاس قرار بود برای نشست سیاستی تشکیل جلسه دهند، با تمرکز بر کاهش احتمالی تولید بیشتر، هرچند جزئیات مشخصی هنوز نهایی نشده بود.

Yeap Jun Rong، استراتژیست بازار در IG خاطرنشان کرد، در حالی که بازار در انتظار تصمیم اوپک پلاس است، برخی از سیگنال‌های نزولی، مانند افزایش بیش از حد انتظار در ذخایر نفت خام و ارقام PMI چین که نشان دهنده انقباض است، تأثیر قابل‌توجهی بر قیمت‌ها نداشته است.

شاخص رسمی مدیران خرید (PMI) چین برای بخش تولید برای دومین ماه متوالی در نوامبر کاهش یافت و از 49.5 اکتبر به 49.4 کاهش یافت. این به نیاز به اقدامات سیاستی اضافی برای حمایت از رشد اقتصادی در بزرگترین کشور واردکننده نفت اشاره دارد.

از سوی دیگر، اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده از افزایش غیرمنتظره ذخایر نفت خام و سوخت تقطیر آمریکا خبر داد که نشان دهنده تقاضای ضعیف است. ذخایر بنزین نیز بیش از حد انتظار افزایش یافت.

علیرغم این عوامل، بازار تا حد زیادی از گزارش موجودی انبارها کنار کشید و توجه همچنان بر نشست اوپک پلاس متمرکز شد. عدم قطعیت، به ویژه در مورد حل اختلاف بر سر اهداف تولید برای آنگولا و نیجریه در داخل گروه همچنان ادامه دارد. هر دو عضو آفریقایی به دنبال تولید نفت بالاتر هستند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس