اخبار فارکس

دلار پس از آمارهای تورم ایالات متحده و شاخص ادعای بیکاری کاهش یافت

اسکناس 1 دلاری

ارزش دلار آمریکا (USD) پس از انتشار داده هایی که نشان می دهد قیمت های مصرف کننده ایالات متحده در ماه قبل نسبتاً افزایش یافته بود، کاهش یافت. شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در آخرین ماه 0.2 درصد افزایش یافت که با افزایش مشاهده شده در ژوئن مطابقت داشت. در طی 12 ماه منتهی به جولای، CPI 3.2٪ افزایش یافت، نسبت به رشد 3.0٪ در ژوئن. افزایش سالانه در ماه جولای کمترین میزان از مارس 2021 بوده است.

CPI اصلی و روند تورم

بدون در نظر گرفتن دسته های مواد غذایی و انرژی بی ثبات، CPI اصلی نیز در جولای 0.2% افزایش یافت که مطابق با افزایش مشاهده شده در ژوئن بود. در طی 12 ماه منتهی به جولای، CPI اصلی 4.7 درصد رشد کرد که اندکی کمتر از افزایش 4.8 درصدی در ژوئن بود. این ارقام نشان می‌دهد که تورم همچنان یک عامل مرتبط باقی می‌ماند، اگرچه نشانه‌هایی از تعدیل وجود دارد.

واکنش ها و انتظارات بازار

فعالان بازار افزایش ملایم قیمت های مصرف کننده را به عنوان حمایت از ایده “فرود نرم” تفسیر کردند، جایی که اقتصاد بدون نیاز به انقباض پولی تهاجمی توسط فدرال رزرو، به مسیر رشد پایدارتر تغییر می کند. این انتظار منجر به کاهش ارزش دلار آمریکا شد.

داده های بازار کار

گزارش جداگانه ای از وزارت کار نشان داد که مطالبات اولیه برای مزایای بیکاری دولتی با 21,000 افزایش به 248,000 برای هفته منتهی به 5 اوت رسید.

شاخص دلار و قدرت یورو

شاخص دلار که دلار را در برابر سبدی از سایر ارزهای اصلی اندازه گیری می کند، با 0.5 درصد کاهش به 102.01 رسید. در مقابل، یورو (EUR) در برابر دلار تقویت شد و با 0.6 درصد افزایش به 1.1040 دلار رسید.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس