اخبار فارکس

گزارشی از شاخص های بازار سهام امریکا و مهمترین رویدادهای هفته پیش رو

wallstreet

شاخص S&P 500 در روز دوشنبه 0.2 درصد کاهش یافت و بدترین عملکرد خود را در بین سه شاخص اصلی ایالات متحده نشان داد. این کاهش پس از چهار هفته متوالی افزایش به وجود می آید.

در طول امرروز، S&P 500 در محدوده منفی باقی ماند، در حالی که شاخص NASDAQ ، پس از یک پیشرفت اولیه، 0.07٪ کاهش یافت. داو جونز نیز 0.16 درصد کاهش یافت. S&P 500 برای سومین جلسه متوالی با مقاومت در اطراف سطح 4560 مواجه شد.

بر اساس داده‌های داو جونز، در چهار هفته گذشته، شاخص 10.7 درصد افزایش یافته است و هفته گذشته سریع‌ترین بازگشت از یک اصلاح را از دهه 1970 نشان داد. با وجود عقب نشینی اخیر، شاخص انعطاف پذیری نشان داده است.

بازدهی خزانه داری ایالات متحده در ابتدای هفته در منحنی بازدهی کاهش یافت. فروش خانه های جدید در ماه اکتبر به 679 هزار کاهش یافت که 5.6 درصد کاهش نسبت به چاپ 719 هزار در ماه قبل داشت که کمتر از اجماع 725 هزار بود. این ممکن است به ایجاد احساسات محتاطانه در بازار سهام در روز دوشنبه کمک کرده باشد.

داده‌های Shopify در خرید جمعه سیاه اخبار مثبتی را به همراه داشت، اما بازار در درجه اول بر روی انتشار داده‌های مربوط به هزینه‌های مصرف شخصی (PCE) در روز پنجشنبه متمرکز شده است و معامله‌گران چشم‌انداز تورم را پیش‌بینی می‌کنند.

انتظار می‌رود داده‌های روز پنجشنبه PCE عاملی حیاتی برای بازار باشد و بینشی از محیط تورمی ارائه دهد. تحلیلگران از نزدیک شاخص سالانه Core PCE را که انتظار می‌رود از 3.7 درصد به 3.5 درصد کاهش یابد، برای نشانه‌هایی از روند تورم رصد خواهند کرد. خواندن بالاتر از اجماع می‌تواند منجر به فروش بازار شود، در حالی که کاهش نرخ تورم ممکن است پتانسیل کاهش زودهنگام نرخ‌های فدرال رزرو را در سال 2024 نشان دهد.

برای پیگیری لحظه به لحظه رویدادهای مهم اقتصادی، تقویم اقتصادی فارکس را دنبال کنید.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس