قیمت نفت خام روند نزولی خود را افزایش داد، سرمایه گذاران منتظر نشست اوپک پلاس هستند

TJS BP oil and gas

قیمت نفت خام برنت در حال حاضر حدود 79.92 دلار در روز دوشنبه معامله می شود. در حالی که معامله گران منتظر نتایج نشست آتی سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش (اوپک پلاس) هستند که قرار است روز پنجشنبه برگزار شود، بازار در حال کاهش است.

معامله گران به دلیل عدم قطعیت پیرامون نشست وزیران اوپک پلاس که در ابتدا برای 30 نوامبر تعیین شده بود، محتاط هستند. به طور همزمان، اعضای اوپک پلاس در واکنش به کاهش قیمت نفت، در حال بررسی کاهش بیشتر عرضه هستند. تصمیم علیه تشدید کاهش تولید برای سال آینده می تواند به طور بالقوه منجر به فشار فروش بر قیمت های نفت خام شود.

آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) چشم‌انداز خود را به اشتراک گذاشته است و پیش‌بینی می‌کند که در سال 2024 مازاد عرضه جزئی در بازارهای جهانی نفت وجود داشته باشد، حتی اگر کشورهای اوپک پلاس کاهش تولید خود را تا سال آینده تمدید کنند.

گزارش های دفتر ملی آمار چین (NBS) PMI در روز پنجشنبه به دقت تحت نظارت است. پیش بینی می شود که PMI تولید از 49.5 به 49.6 برسد و انتظار می رود PMI خدمات از 50.6 به 51.1 افزایش یابد. با توجه به نقش قابل توجه چین به عنوان مصرف کننده جهانی نفت، داده های ضعیف تر از حد انتظار PMI ممکن است نگرانی هایی را در مورد کاهش تقاضای نفت چین ایجاد کند که به طور بالقوه بر قیمت نفت خام تأثیر می گذارد.

با نگاهی به آینده، معامله گران نفت به تولید ناخالص داخلی آمریکا (GDP) سالانه برای سه ماهه سوم در روز چهارشنبه و تورم هزینه مصرف شخصی (PCE) در روز پنجشنبه برای تغییرات احتمالی بازار توجه خواهند کرد. نتیجه نشست اوپک پلاس در اواخر هفته به عنوان یک نقطه کانونی در نظر گرفته می‌شود و نتایج آن می‌تواند به طور قابل‌توجهی بر قیمت‌های نفت جهانی در روزهای آینده تأثیر بگذارد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید