اخبار فارکس

دلار ایالات متحده در انتظار داده های مهم PMI برای جهت گیری در بحبوحه تعطیلات شکرگزاری است

اسکناس 1 دلاری

دلار آمریکا (USD) پس از تعطیلی بازارهای ایالات متحده در روز شکرگزاری در روز پنجشنبه، پایین مانده است. علیرغم تلاش های ناموفق، هیچ ارز غیر آمریکایی نتوانست از نبود فعالیت بازار ایالات متحده استفاده کند. در حالی که جمعه سیاه امروز در جریان است، معامله گران به دقت اطلاعات کلیدی ایالات متحده را که برای انتشار در پایان هفته برنامه ریزی شده است، زیر نظر دارند، که می تواند به طور قابل توجهی بر وضعیت شاخص دلار آمریکا (DXY) تأثیر بگذارد.

این جمعه حول شاخص اولیه مدیران خرید (PMI) برای ماه نوامبر می چرخد. این اهمیت پس از آن که روز پنجشنبه شاهد افزایش PMIهای زیر 50 اروپایی برای کشورهای اصلی اتحادیه اروپا بودیم، تقویت شد. انقباض در اعداد PMI ایالات متحده بعدازظهر امروز، به زیر 50، نشان می دهد که اروپا در وضعیت بهبودی بهتری نسبت به ایالات متحده قرار دارد و به طور بالقوه منجر به عقبگرد قابل توجهی برای گرینبک خواهد شد.

نکات مهم امروز برای شاخص PMI در زیر لیست شده اند که قرار است در حدود ساعت 18:15 به وقت ایران برای نوامبر منتشر شود:

  • انتظار می رود تولید از 50 به 49.8 کاهش یابد.
  • پیش بینی می شود خدمات از 50.6 به 50.4 کاهش یابد.
  • شاخص ترکیبی بدون تغییر پیش بینی شده در 50.7 ایستاد.
  • هفته آینده با آغاز نشست COP28 سازمان ملل در دبی در روز پنجشنبه و نشست تاخیری اوپک پلاس برای رسیدگی به کاهش تولید نفت برای حفظ سطح فعلی قیمت، ریسک های اصلی را به همراه دارد.

سهام در آخرین روز معاملاتی هفته عملکرد متفاوتی را نشان می‌دهد: شاخص نیکی ژاپن 0.50 درصد رشد کرد در حالی که چین، به ویژه هانگ سنگ، نزدیک به 2 درصد کاهش یافت. سهام اروپا هنوز سردرگم هستند و معاملات آتی سهام ایالات متحده ثابت مانده اند.

ابزار FedWatch گروه CME به احتمال 99.5٪ نشان می دهد که فدرال رزرو در نشست دسامبر خود نرخ های بهره را بدون تغییر حفظ کند.

بازده اوراق خزانه 10 ساله ایالات متحده، در 4.48 درصد، بدون تغییر باقی می ماند و بازارها در روز پنجشنبه بسته شدند.

تحلیل تکنیکال DXY

تحلیل فنی شاخص دلار آمریکا یک مقطع حساس را نشان می دهد. معامله در سطوح حمایتی حیاتی در نمودارهای روزانه و هفتگی، DXY آماده رکودهای بالقوه پس از شکستن این سطوح است که منجر به کاهش قابل توجهی دلار آمریکا در جفت ارزهای مختلف می شود. تمرکز روی داده‌های PMI امروز بعدازظهر است تا مشخص شود آیا این داده ها از DXY پشتیبانی می‌کند یا به کاهش آن کمک می‌کند.

DXY در حال حاضر نزدیک میانگین متحرک 200 روزه (SMA) حدود 103.62 است. برای تایید اعتبار این پشتیبانی، بستن روزانه بالاتر از آن ضروری است. بازگشت بیشتر به سمت SMA 100 روزه نزدیک به 104.20 پیش‌بینی می‌شود، در حالت ایده‌آل با شکست و بسته شدن بالاتر. بسته شدن و باز شدن موفقیت آمیز بالای این سطح ممکن است راه را برای بازگشت به SMA 55 روزه نزدیک به 105.71 هموار کند و 105.12 به عنوان مقاومت در هفته بعد عمل کند.

میانگین متحرک ساده 200 روزه به عنوان یک سطح حمایت محوری بسیار مهم است. نقض این سطح می تواند باعث رکود شود و سطح 100.00 روانی را وارد بازی کند. با یک تقویم اقتصادی محدود و بسته شدن میزهای تجاری ایالات متحده، پتانسیل یک رکود قابل توجه وجود دارد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس