نفت خام با افزایش اندک در بحبوحه تایید نشست اوپک پلاس

اخبار نفت WTI - Brent

قیمت نفت خام برنت، در حال حاضر در حدود 81.35 دلار در روز جمعه معامله می شود که افزایش اندکی را نشان می دهد. این افزایش زمانی رخ می دهد که سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش (اوپک پلاس) رسما نشست آتی خود را در 30 نوامبر برای بحث در مورد کاهش تولید اعلام کردند.

اوپک پلاس قرار است به صورت مجازی تشکیل جلسه دهد و معامله گران نفت تصمیمات مربوط به سطح تولید نفت را از نزدیک زیر نظر خواهند داشت. قابل ذکر است که عربستان سعودی، بزرگترین صادرکننده نفت در جهان، قصد دارد کاهش تولید نفت خود را تا یک میلیون بشکه در روز در سال آینده تمدید کند. علاوه بر این، اعضای اوپک پلاس به کاهش بیشتر عرضه در واکنش به کاهش قیمت نفت فکر می کنند. نتیجه این نشست دارای پتانسیل تأثیرگذاری بر قیمت نفت است، با احتمال تصمیم گیری در برابر تعمیق کاهش تولید که منجر به یک مسیر نزولی شود.

از نظر داده‌ها، گزارش هفتگی اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA) در روز پنجشنبه افزایش قابل‌توجهی را در ذخایر نفت خام آمریکا نشان داد که برای هفته منتهی به 17 نوامبر به 8.70 میلیون بشکه افزایش یافت.

مقابله با فشار نزولی احتمالی بر قیمت‌های Brent و WTI، انتظار یک طرح محرک جدید چینی است. گزارش‌ها حاکی از آن است که مقامات چینی شرکت Country Garden Holdings و دیگر توسعه‌دهندگان املاک را در فهرستی از 50 نهاد واجد شرایط با دسترسی به منابع مالی قرار داده‌اند. از آنجایی که چین یک مصرف کننده عمده نفت در سطح جهان است، چشم انداز مثبت اقتصاد چین پتانسیل افزایش قیمت نفت خام را دارد.

با نگاهی به آینده، معامله گران نفت از نزدیک داده های PMI S&P Global ایالات متحده را در روز جمعه مشاهده خواهند کرد. انتظار می رود PMI تولید از 50.0 به 49.8 کاهش یابد، در حالی که برآورد می شود PMI خدمات از 50.6 به 50.4 کاهش یابد. این رویدادها می تواند به طور قابل توجهی بر قیمت دلار آمریکا داشته باشد و بر نفت خام تأثیر بگذارد و معامله گران را در یافتن فرصت ها در پاسخ به داده ها راهنمایی کند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید