اخبار فارکس

مبارزه طلا با سطح 2000 دلاری در روز شکرگزاری ادامه دارد

XAUUSD TJA GOLD

در روز شکرگزاری، قیمت طلا در حال بهبود بخشی از کاهش اخیر خود است که به دلیل خوش بینی بازار در مورد نتیجه گیری احتمالی چرخه انقباضی توسط فدرال رزرو ایالات متحده (Fed) تقویت شده است. این حرکت مثبت در طلا بیشتر با شرایط بازار ناشی از تعطیلات در ایالات متحده حمایت می شود.

تعطیلات روز شکرگزاری این پتانسیل را دارد که نوسانات قیمت طلا را بیشتر کند. همانطور که پیش بینی می شد، چهارشنبه شاهد تغییر موقعیت ها در بازار بودیم که منجر به کاهش قیمت در طلا پس از رسیدن به بالاترین سطح سه هفته ای بالای 2000 دلار شد. افزایش مجدد تقاضا برای دلار آمریکا (USD) در نیمه دوم روز نیز به کاهش قیمت طلا کمک کرد. دلار آمریکا در برابر ارزهای اصلی از پایین ترین سطح سه ماهه خود بازگشت و پس از انتشار داده های هفتگی مطالبات بیکاری ایالات متحده، شتاب بیشتری گرفت. مطالبات اولیه برای مزایای بیکاری دولتی برای هفته منتهی به 18 نوامبر 24000 کاهش یافت و به 209000 رسید و افزایش هفته قبل را به بالاترین سطح سه ماهه معکوس کرد.

علیرغم کاهش بیش از حد انتظار در سفارشات کالاهای بادوام به میزان 5.4 درصد در ماه گذشته، در مقایسه با افزایش قبلی 4.6 درصدی و انتظارات 3.1 درصدی، داده های تشویقی ادعاهای بیکاری ایالات متحده بر تأثیر منفی آن برتری داشت. این باور که سخت‌تر شدن شرایط بازار کار می‌تواند فدرال رزرو را به حفظ نرخ‌های بهره بالاتر برای یک دوره طولانی‌تر سوق دهد، سرمایه‌گذاران را بر آن داشت تا انتظارات فدرال رزرو در مورد کاهش نرخ در ماه مه 2024 را کاهش دهند. به پایین ترین سطح هفته ای خود، فشار نزولی بر قیمت طلا وارد می کند.

انتظار می‌رود فعالان بازار در روز پنج‌شنبه روز شکرگزاری با احتیاط معامله کنند، زیرا نقدینگی ضعیفی در بازار فارکس و دیگر بازارها است که می‌تواند تغییرات قیمت طلا را تشدید کند. با این وجود، جو مثبت بازار ممکن است همچنان بر دلار آمریکا تاثیر بگذارد و از احساسات کلی پیرامون طلا حمایت کند.

به معامله‌گران طلا توصیه می‌شود که منطقه یورو و PMI مقدماتی تجاری بریتانیا را برای بینش در مورد قدرت اقتصادها که به طور بالقوه بر احساسات ریسک و در نتیجه ارزش دلار آمریکا و طلا تأثیر می‌گذارد، نظارت کنند. علاوه بر این، روز جمعه، انتشار گزارش های اولیه PMI برای ایالات متحده توسط S&P Global می تواند بر قیمت طلا تأثیر بگذارد.

تحلیل تککنیکال طلا

از نظر تحلیل تکنیکال، به نظر می‌رسد که ریسک قیمت طلا به دنبال تایید یک تقاطع گاوی بین میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) و SMA 100 روزه به سمت بالا متمایل شده است. شاخص نسبی 14 روزه شاخص قدرت نسبی (RSI) به پتانسیل حرکت رو به بالا اعتبار می بخشد. دستیابی به بسته روزانه بالاتر از آستانه 2000 دلار برای باز کردن قفل سودهای بیشتر بسیار مهم است، زیرا مقاومت اولیه در بالاترین قیمت چند ماهه 2009 دلار مشاهده شد و پس از آن هدف بعدی نزدیک به اواسط ماه می در حدود 2020 دلار مشاهده شد.

TJA2311-XAU_USD-638363249753153874

از جنبه نزولی، حمایت فوری در SMA 21 روزه 1977 دلاری شناسایی شده است و نقض این سطح می تواند منطقه 1955-1950 دلاری را برای فروشندگان طلا مورد توجه قرار دهد. شکست مداوم زیر این سطوح ممکن است تهدیدی برای پایین ترین سطح 14 نوامبر در 1944 دلار باشد و پتانسیل نزولی بیشتر به سمت SMA صعودی 200 روزه در 1939 دلار باشد.

منبع: fxstreet.com
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس