اخبار فارکس

عملکرد بهتر داوجونز نسبت به شاخص نزدک و S&P500 در این هفته

wallstreet

در روز چهارشنبه، میانگین صنعتی داوجونز (DJIA) در مقایسه با NASDAQ (0.46٪) و S&P 500 (0.41٪) قبل از تعطیلات شکرگزاری، عملکرد قوی تری از خود نشان داد. DJIA روز خود را با افزایش 0.53 درصدی به پایان رساند که حاصل مشارکت مثبت مایکروسافت (MSFT) و The Home Depot (HD) بود که هر دو کمی کمتر از 1.3 درصد افزایش یافتند.

با دستیابی به افزایش 1.94 درصدی در هفته گذشته، سومین هفته متوالی افزایشی خود، شاخص داوجونز در این هفته به رشد خود ادامه داد. با وجود گزارش انویدیا (NVDA) که درآمد قابل توجهی را در اواخر روز سه شنبه منتشر کرد که فراتر از انتظارات بود، سهام برتر نیمه هادی ها در روز چهارشنبه 2.5 درصد کاهش یافت.

به طور دلگرم کننده، کاهش ادعاهای اولیه بیکاری نشان می دهد که بر خلاف برخی برآوردهای هفته گذشته، بازار کار ایالات متحده در معرض سقوط نیست. با این حال، سفارشات کالاهای بادوام در ماه اکتبر به میزان قابل توجهی کاهش یافت که نشان دهنده واگرایی قابل توجه در شاخص های اقتصادی است.

در اخبار داوجونز، حتی پس از انتشار FOMC Minutes در روز سه‌شنبه، احساسات صعودی بازار ثابت ماند. در حالی که درآمدهای انویدیا ممکن است به دلیل انتظارات بالا تأثیر قابل توجهی بر خود شرکت نداشته باشد، به نظر می رسید بازار بطور کلی از آنها سود می برد. هر سه شاخص اصلی وال استریت در روز چهارشنبه با افزایش باز شدند. جنسن هوانگ، مدیر عامل انویدیا، چشم انداز درآمد سه ماهه چهارم این شرکت را بیش از 2 میلیارد دلار افزایش داد، حرکتی که نشان دهنده خوش بینی است و در تضاد با نگرانی های رکود اقتصادی است.

علیرغم اینکه FOMC امکان افزایش نرخ بهره را باز می گذارد، بازار به سمت یک سناریوی فرود نرم متمایل شده است. CME Group FedWatch Tool احتمال 62 درصد کاهش نرخ بهره را در نشست ماه مه فدرال رزرو نشان می دهد، با احتمال نزدیک به 29 درصد برای جلسه مارس. بازار ادعاهای اولیه بیکاری مثبت اما متوسط را به عنوان نشانه ای از بازار کار سالم تفسیر می کند، اما به اندازه کافی قوی نیست که باعث ایجاد نگرانی در میان شاهین های فدرال رزرو شود.

با این حال، سفارشات کالاهای بادوام در ماه اکتبر، که 5.4 درصد کاهش یافت، بیش از افت 3.1 درصدی مورد انتظار بود، کمی احتیاط را افزایش می دهد. در حالی که این ممکن است به عوامل فصلی نسبت داده شود، کاهش قابل توجه زیر توافق در ماه نوامبر می‌تواند نگرانی بازار را برانگیزد.

در یک نکته مثبت، شاخص احساسات مصرف کننده میشیگان برای ماه نوامبر به 61.3 رسید و از اجماع 60.5 و 60.4 در ماه قبل پیشی گرفت. با نگاهی به آینده، S&P Global PMI برای تولید و خدمات برای انتشار در روز جمعه برنامه ریزی شده است.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس