اخبار فارکس

تأخیر نشست اوپک پلاس قیمت نفت خام را کاهش داد – برنامه عربستان سعودی برای کاهش تولید

اخبار نفت WTI - Brent

از روز پنجشنبه، وسترن تگزاس اینترمدیت (WTI)، معیار اصلی نفت خام ایالات متحده، در حدود 77.20 دلار در نوسان است. قیمت نفت خام به دلیل تاخیر غیرمنتظره در نشست سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدان (اوپک پلاس) درباره کاهش تولید، با فشار نزولی مواجه شدند.

اوایل روز پنجشنبه، دبیرخانه اوپک از تعویق احتمالی نشست اوپک پلاس از 25 و 26 نوامبر به 30 نوامبر خبر داد.

عربستان سعودی، بزرگترین صادرکننده نفت در جهان، قصد دارد کاهش تولید نفت خود را تا یک میلیون بشکه در روز در طول سال آینده ادامه دهد. اعضای اوپک پلاس در واکنش به کاهش قیمت ها به کاهش بیشتر در فکر هستند. با این حال، در بحبوحه تنش های شدید ناشی از درگیری اسرائیل و حماس و بهبود آهسته تر از حد انتظار تقاضای چین، این نشست با چالش هایی مواجه است.

به طور همزمان، تقویت دلار آمریکا (USD) ممکن است پتانسیل صعودی قیمت نفت را محدود کند، زیرا باعث می شود نفت دلاری گران تر شود. بسته بودن بازار ایالات متحده برای تعطیلات روز شکرگزاری در روز پنجشنبه، توجه را به انتشار آتی داده های PMI S&P Global ایالات متحده در روز جمعه تغییر می دهد. پیش بینی می شود که PMI تولید به 49.8 افزایش یابد، در حالی که انتظار می رود PMI خدمات به 50.4 برسد. این ارقام می تواند به طور قابل توجهی بر قیمت نفت خام به دلار تأثیر بگذارد. معامله گران نفت به دقت داده ها را برای فرصت های معاملاتی بالقوه حول قیمت نفت زیر نظر دارند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس