اخبار فارکس

ذخایر بانک مرکزی ترکیه به اوج 9 ساله خود رسیده است – لیر همچنان در حال نزول

لیر ترکیه TRY - lira

در روز سه‌شنبه، محاسبات چهار بانک ترکیه نشان داد که انتظار می‌رود کل ذخایر بانک مرکزی ترکیه به بالاترین سطح خود از سپتامبر 2014 رسیده باشد.

بر اساس محاسبات بانکداران، کل ذخایر CBRT در هفته گذشته 6 میلیارد دلار افزایش یافت و به 134.5 میلیارد دلار رسید. این نشان دهنده افزایش 36 میلیارد دلاری در مقایسه با سطح 98.5 میلیارد دلاری است که در پایان ماه می پس از انتخابات ریاست جهوری تدر ترکیه ثبت شده بود.

از ماه ژوئن، زمانی که رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، حفظیه گی ارکان، بانکدار سابق وال استریت را به عنوان رئیس کل منصوب کرد، بانک مرکزی یک چرخه انقباض 2650 واحد پایه را اجرا کرده است. این شامل افزایش های متوالی 500 واحد پایه در دو ماه گذشته است.

علیرغم افزایش ذخایر، بانک مرکزی درباره این ارقام اظهار نظری نکرده و قرار است اطلاعات رسمی روز پنجشنبه منتشر شود.

افزایش اخیر ذخایر همزمان با استقراض 2.5 میلیارد دلاری ترکیه در صکوک 5 ساله با بازده قابل توجه 8.5 درصدی در اوایل ماه جاری بود. این اولین انتشار اوراق قرضه بین‌المللی این کشور از زمان انتخابات بود.

پس از انتخاب مجدد، اردوغان کابینه جدیدی را منصوب کرد و بانکدار برجسته بین المللی مهمت شیمشک را به عنوان وزیر خزانه داری و دارایی و ارکان را به عنوان رئیس بانک مرکزی معرفی کرد.

در انحراف از چرخه تسهیل قبلی، دولت تحت رهبری اردوغان افزایش شدید نرخ بهره را برای مقابله با تورم اعمال کرده است. اگرچه تورم در ماه گذشته به 61.4 درصد کاهش یافت، اما پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که انتظار می‌رود در ماه‌های آینده افزایش یابد و در ماه می به اوج 70 تا 75 درصد برسد و پس از آن نشانه‌هایی از کاهش نشان داده شود.

امروز لیر ترکیه در مقابل دلار کاهش یافت و هر 1 دلار امریکا در بازار ترکیه 28.82 لیر معامله می شود. در زیر می توانید نمودار لیر ترکیه را در 1 سال گذشته مشاهده نمایید.

TRY=X 2211
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس