اخبار فارکس

تداوم نزول روبل روسیه، پس از دخالت بانک مرکزی

نفت روسیه

روبل روسیه روز جمعه روند کاهشی بیشتری را تجربه کرد، اما با سرعت کمتری نسبت به ماه آگوست، زیرا بانک مرکزی در بازار فارکس (FX) در تلاش برای تثبیت کاهش ارزش پول مداخله کرد.

تاز مان ویرایش روبل در برابر دلار 0.5 درصد ضعیف تر شد و در 97.92 معامله شد. در اوایل هفته، به دلیل تقاضای بالای ارز خارجی و عرضه محدود، به 98.0725 در برابر دلار رسیده بود که ضعیف ترین نقطه خود را از 25 مارس 2022 نشان می داد.

دلار به روبل - USDRUB

بانک روسیه روز چهارشنبه اعلام کرد که طبق قانون بودجه روسیه، خرید ارز توسط وزارت دارایی را متوقف می کند. این اقدام به منظور کاهش نوسانات بازار بود. در نتیجه این تصمیم، عرضه خالص ارز خارجی در بازار از 500 میلیون روبل (5.12 میلیون دلار) در روز به 2.3 میلیارد روبل (23.74 میلیون دلار) افزایش می یابد.

سال 2023 ارزش روبل در برابر دلار تا به امروز حدود 28 درصد کاهش یافته است. تحليلگران عمل بانك مركزي را پيش بيني كرده بودند، اما بسياري معتقد بودند كه اقدامات مهمتري براي ايجاد تغييرات اساسي لازم است.

با این حال، تحلیلگران خاطرنشان کردند که با توجه به عدم تعادل ارز خارجی موجود، این حرکت ممکن است برای بازگرداندن روبل به سطوح تعادل کافی نباشد. مقامات روسیه کاهش ارزش روبل را به کاهش تراز تجاری نسبت داده اند و نشان داده اند که سطح مناسب روبل در برابر دلار بین 80 تا 90 خواهد بود.

نفت WTI

نفت خام برنت، یک معیار اصلی برای صادرات اصلی روسیه، 0.3 درصد کاهش یافت و به 86.11 دلار در هر بشکه معامله شد.

شاخص های سهام روسیه عملکرد متفاوتی را نشان دادند. شاخص RTS بر اساس دلار در 1017.4 واحد ثابت ماند، در حالی که شاخص MOEX روسیه بر پایه روبل با 0.4 درصد افزایش به 3160.2 واحد رسید.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس