اخبار فارکس

نفت خام تلاش کرد تا روند افزایشی سه روزه خود را ادامه دهد، اما روند تغییر کرد

TJS BP oil and gas

نفت وسترن تگزاس اینترمدیت (WTI) روند مثبت سه روزه خود را معکوس کرد و در معاملات روز چهارشنبه آسیایی با کاهش حدود 77.70 دلار در هر بشکه معامله شد. فشار نزولی بر قیمت نفت خام در حالی است که نشانه هایی از افزایش بالقوه قابل توجه در ذخایر نفت خام آمریکا وجود دارد.

بر اساس گزارش هفتگی سهام نفت خام موسسه نفت آمریکا (API)، در هفته منتهی به 17 نوامبر 9.047 میلیون بشکه در مقایسه با رقم قبلی که 1.335 میلیون بشکه بود، افزایش قابل توجهی داشته است. افزایش قابل توجه ذخایر نفت خام آمریکا تاثیر مثبت محدودیت های عرضه پیش بینی شده توسط سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش را خنثی می کند.

روز دوشنبه، پس از گزارش‌هایی مبنی بر اینکه منابع اوپک پلاس در نشست 26 نوامبر خود به بحث درباره محدودیت‌های بیشتر عرضه نفت اشاره کردند، قیمت نفت افزایش یافت. سرمایه‌گذاران پیش از نشست اوپک پلاس در روز یکشنبه به دلیل کندی اقتصاد جهانی محتاط هستند.

انتظار بازار این است که اوپک پلاس محدودیت های تولید نفت را در سال آینده حفظ کند یا به طور بالقوه افزایش دهد. با این حال، توریل بوسونی، رئیس بخش بازارها و صنعت نفت آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) روز سه‌شنبه اشاره کرد که بازار جهانی نفت ممکن است در سال 2024 مازاد عرضه کمی را تجربه کند.

معامله گران احتمالاً گزارش تغییر ذخایر نفت خام EIA در روز چهارشنبه را از نزدیک زیر نظر خواهند داشت و معیاری هفتگی از تغییر تعداد بشکه های نفت خام و مشتقات آن در انبار ارائه می دهد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس