یوان چین، دلار امریکا را پایین کشید

china yuan

روز سه‌شنبه، دلار در برابر ارزهای اصلی مانند یورو و ین به پایین‌ترین سطح خود رسید که یکی از دلایل آن افزایش یوان چین بود. بانک مرکزی چین باند تجاری یوان ( yuan’s trading band) را در قوی ترین نقطه خود از 7 آگوست قرار داد که منجر به رسیدن یوان به بالاترین سطح تقریباً چهار ماهه در برابر دلار یعنی 7.1301 شد. یورو با 0.2 درصد افزایش به 1.0963 دلار رسید که بالاترین سطح خود از اواسط آگوست است، در حالی که دلار در جفت های مختلف اصلی با چالش هایی روبرو بود. ین نیز بیش از 0.5 درصد افزایش یافت و به بالاترین حد خود در هفت هفته گذشته در 147.5 در هر دلار رسید.

در آسیا، دلار نیوزیلند از مقاومت حدود 0.6050 دلار عبور کرد و با 0.6 درصد افزایش در بالاترین سطح سه ماهه 0.6072 دلار معامله شد و دلار استرالیا با 0.4 درصد افزایش به بالاترین سطح سه ماهه 0.6585 دلار رسید.

تثبیت ارز قوی چین با گزارش بلومبرگ در مورد حمایت های آتی از بخش املاک، تقویت سهام و احساسات کلی بازار همزمان شد. رودریگو کاتریل، استراتژیست بانک ملی استرالیا خاطرنشان کرد که بازار این را به عنوان سیگنالی تفسیر می کند که تنظیم کننده های چینی خواهان کاهش USD/CNY هستند.

به طور همزمان، بازدهی ایالات متحده در بحبوحه انتظارات مبنی بر اینکه نرخ بهره ایالات متحده به اوج خود رسیده است، کاهش یافت. ین ژاپن نشانه هایی از چرخش را نشان داد و دلار استرالیا از قیمت های بالای سنگ آهن سود برد. نشست سیاست گذاری نوامبر استرالیا، نگرانی های بانک مرکزی در مورد کاهش احتمالی انتظارات تورمی در صورت عدم افزایش نرخ بهره را نشان داد.

شاخص دلار که در هفت جلسه از هشت جلسه گذشته کاهش یافته بود، روز دوشنبه به زیر میانگین متحرک 200 روزه خود رسید و در روز سه شنبه به 103.2 به کمترین میزان در 2.5 ماه گذشته رسید. پوند با 0.3 درصد افزایش به 1.2540 دلار به بالاترین حد دو ماه اخیر رسید و فرانک سوئیس نزدیک به بالاترین سطح خود از اوایل سپتامبر در نوسان بود. ارزهای اسکاندیناوی شاهد صعود کرون سوئد به بالاترین سطح 3.5 ماهه و کرون نروژ به بالاترین حد در دو ماه گذشته بودند.

به گفته فدواچ، انتظارات بازار تا حد زیادی خطر افزایش بیشتر نرخ بهره در ایالات متحده در دسامبر یا سال آینده را رد کرده است، (با احتمال 1 به 4 کاهش از ماه مارس).

صورتجلسه فدرال رزرو که برای انتشار در ساعت 22:30 به وقت ایران برنامه ریزی شده است و سخنرانی کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، به عنوان رویدادهای کلیدی امروز پیش بینی می شوند. تحلیلگران هشدار دادند که حرکت نزولی دلار ممکن است محدود باشد و با توجه به رویکرد تندروانه فدرال رزرو و حرکات بازدهی، یک بررسی منظقی لازم است. نتیجه نشست دسامبر فدرال رزرو به احتمال زیاد شفافیت بیشتری در مورد جهت دلار ارائه خواهد کرد.

ارزهای بازارهای نوظهور آسیا نیز به بالاترین حد خود رسیدند و توجه به بازارهای آرژانتینی در اواخر روز پس از انتخاب خاویر مایلی، عضو حزب آزادیخواه به عنوان رئیس جمهور معطوف شده است.

منبع: fxstreet.com
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید