با افزایش شتاب مایکروسافت شاخص نزدک بالاتر رفت – سرمایه گذاران منتظر اظهارات فدرال رزرو

اخبار NASDAQ

در بازار معاملات آتی روز دوشنبه، شاخص Nasdaq افزایش جزئی را نشان داد زیرا مایکروسافت 2 درصد افزایش را تجربه کرد. شتاب مثبت به دنبال اعلام این بود که سام آلتمن، رئیس سابق OpenAI، دوباره به مایکروسافت می‌پیوندد تا یک تیم تحقیقاتی جدید پیشرفته هوش مصنوعی را رهبری کند. در همین حال، سایر سهام مگاکاپ عملکرد متفاوتی را به نمایش گذاشتند، انویدیا 0.6 درصد بالاتر رفت، در حالی که آلفابت 0.8 درصد کاهش یافت.

بازار سهام ایالات متحده در سراسر ماه نوامبر شاهد بازگشت قوی بود و برای سومین هفته متوالی افزایش داشت. این افزایش با نشانه‌هایی از کاهش تورم در ایالات متحده حمایت می‌شود و این انتظارات را تقویت می‌کند که فدرال رزرو ممکن است از افزایش بیشتر نرخ بهره خودداری کند. شاخص S&P 500، اکنون تنها 2 درصد با بالاترین سطح خود در سال جاری که در ماه جولای به آن رسیده بود فاصله دارد.

تحلیلگران به یک احساس “انتظار و تماشا” غالب در میان سرمایه گذاران، همراه با افزایش اعتماد به نفس نسبت به کاهش نرخ بهره اشاره می کنند. سوزانا استریتر، رئیس بخش پول و بازار در Hargreaves Lansdown، کاهش نگرانی‌ها در مورد افزایش احتمالی نرخ بهره فدرال رزرو در دسامبر را با افزایش گمانه زنی ها مبنی بر اینکه ممکن است در بهار کاهش یابد، تاکید کرد.

معامله گران از نزدیک چندین رویداد آینده را زیر نظر دارند. انویدیا، طراح تراشه، قرار است روز سه‌شنبه نتایج فصلی را گزارش کند و فصل درآمد سه‌ماهه سوم را برای گروه شرکت‌های مگاکاپ معروف به «هفت باشکوه» به پایان برساند. علاوه بر این، انتظار می رود فدرال رزرو صورتجلسه نشست نوامبر خود را در روز سه شنبه منتشر کند و اطلاعاتی را در مورد جهت بالقوه نرخ های بهره ایالات متحده ارائه دهد. همچنین پیش‌بینی می‌شود که فروش جمعه سیاه نشان دهنده وضعیت هزینه‌های مصرف‌کننده ایالات متحده باشد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید