اخبار فارکس

بانک مرکزی روسیه نرخ بهره را بصورت اضطراری افزایش داد

اقتصاد جهانی

بازار فارکس در کشورهای در حال توسعه

روسیه

افزایش نرخ بهره: بانک مرکزی روسیه یک افزایش اضطراری نرخ بهره 350 واحدی اجرا کرد و نرخ بهره را به 12% رساند. این اقدام با هدف جلوگیری از تضعیف روبل روسیه که در مقابل دلار امریکا به بیش از 100 رسیده بود انجام شد. این تصمیم پس از درخواست عمومی کرملین برای سیاست های پولی سخت تر اتخاذ شد.

عملکرد روبل: پس از افزایش نرخ بهره، روبل روسیه در ابتدا رشد کرد اما در نهایت از رشد اولیه خود دست کشید. این ارز در نهایت با 0.4 درصد کاهش به 98.03 در برابر دلار ایالات متحده رسید.

کاهش ارزش روبل و عوامل سیاسی: روبل کاهش سریعی را در برابر ارزهای اصلی تجربه کرده است که تا حدی به دلیل نگرانی‌های مربوط به وضعیت اوکراین است. افزایش نرخ بهره اضطراری نه تنها به عنوان پاسخی به کاهش ارزش پول بلکه به عنوان سیگنالی برای مردم در مورد هزینه های مربوط به درگیری در اوکراین تلقی می شود.

چین

نگرانی های اقتصادی چین: داده های اقتصادی چین حاکی از افزایش فشار بر اقتصاد این کشور از سوی منابع مختلف است. در پاسخ، بانک مرکزی چین به‌طور غیرمنتظره‌ای نرخ‌های کلیدی را برای حمایت از فعالیت‌های اقتصادی کاهش داد.

واکنش بازار: سهام چین با کاهش 0.2 درصدی شاخص CSI 300 و کاهش 1 درصدی شاخص هانگ سنگ هنگ کنگ مواجه شدند. یوآن چین نیز تضعیف شد و در برابر دلار ایالات متحده به کمترین میزان در 9 ماه گذشته رسید.

سهام: برخی از صندوق های تامینی مستقر در ایالات متحده به دلیل نگرانی در مورد چشم انداز اقتصادی چین و تنش های ژئوپلیتیکی، قرار گرفتن در معرض شرکت های چینی را در سه ماهه دوم کاهش دادند.

بازارهای نوظهور:

لیر ترکیه و راند آفریقای جنوبی: لیر ترکیه در برابر دلار ایالات متحده بدون تغییر باقی ماند. در حالی که راند آفریقای جنوبی به دلیل نگرانی ها در مورد سلامت اقتصادی چین 0.6 درصد کاهش یافت، زیرا چین بزرگترین شریک تجاری آن است.

ارزهای اروپای مرکزی و شرقی: ارزهای کشورهای اروپای مرکزی و شرقی در برابر یورو تضعیف شدند و فورینت مجارستان پیشتاز این ضرر بود.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس