سرمایه گذاران خرد نسبت به طلا صعودی هستند، اما تحلیلگران وال استریت به بیشتر خنثی هستند

اونس جهانی طلا XAUUSD

قیمت اونس جهانی طلا در هفته گذشته افزایش یافت و عملکرد قیمتی منظم تر و کمتر چشمگیرتری را نسبت به ماه قبل نشان داد. نظرسنجی هفتگی طلای کیتکو نیوز نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران خرد تا حد زیادی برای هفته جاری صعودی باقی می‌مانند، در حالی که تحلیل‌گران بازار به موضع خنثی‌تری روی آورده‌اند. کارشناسان نظرات مختلفی را در مورد چشم‌انداز کوتاه‌مدت طلا بیان می‌کنند، برخی از آنها تغییرات کمی را پیش‌بینی می‌کنند، برخی دیگر تثبیت طولانی‌مدت را پیش‌بینی می‌کنند و برخی نیز انتظار افزایش قیمت را دارند.

توافق بر این است که تمرکز سرمایه گذاران طلا از نگرانی های ژئوپلیتیکی به عوامل کلان اقتصادی، به ویژه سیاست فدرال رزرو تغییر می کند. گمانه‌زنی‌هایی وجود دارد که فدرال‌رزرو افزایش نرخ بهره را به پایان رسانده است، و اکنون توجه به این است که چه زمانی کاهش نرخ ممکن است رخ دهد. احساس کلی این است که نرخ های بهره پایین یک محرک صعودی قابل توجه برای طلا است. داده‌های اقتصادی به‌صورت مختلط در نظر گرفته می‌شوند، که منجر به انتظارات حرکت جانبی یا تثبیت تا زمانی که شرایط اقتصادی روشن‌تر ظاهر شود، می‌شود.

نظر سنجی کیتکو

kitco survey 3241

برخی از کارشناسان به تغییر توجه از جنگ به اقتصاد کلان با تمرکز بر سیاست فدرال رزرو اشاره می کنند. در گزارش کیتکو به سخنان احتمالی رئیس فعلی فدرال رزرو در مورد اقدامات سیاستی اشاره شده است و تاخیر در تأثیر این تصمیمات بر اقتصاد در محاسبات بازار در نظر گرفته شده است. تحلیلگران پیش‌بینی‌های متفاوتی برای آینده طلا دارند، به‌طوری‌که برخی انتظار تثبیت، برخی دیگر پیش‌بینی سود و برخی موضع‌گیری خنثی برای هفته آینده دارند.

قیمت طلا از روز دوشنبه 2.17 درصد افزایش داشته است و در زمان نگارش این مقاله به 1980.43 دلار در هر اونس رسیده است. به طور کلی، چشم انداز طلا در کوتاه مدت با عدم اطمینان مشخص می شود که تحت تأثیر داده های اقتصادی، انتظارات سیاست فدرال رزرو و تغییر تمرکز سرمایه گذاران از عوامل ژئوپلیتیکی به عوامل کلان اقتصادی است.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید