دلار در آستانه آزمون پس از داده های تورم آمریکا

اقتصاد جهانی

دلار هفته جدید را پس از گزارش شغلی ترکیبی در ایالات متحده در حالت تدافعی آغاز کرد و جهت گیری مشخصی نداشت. اکنون توجه ها به داده های تورم آتی دو اقتصاد بزرگ جهان (آمریکا و چین) معطوف شده است.

علیرغم افزایش کمتر از حد انتظار مشاغل در ماه جولای، ایالات متحده افزایش شدید دستمزدها و کاهش نرخ بیکاری را ثبت کرد. پس از انتشار داده ها، دلار برای مدت کوتاهی در برابر سبدی از ارزها به پایین ترین حد خود در یک هفته گذشته رسید، اما زیان های آن محدود بود زیرا این گزارش حاکی از بازار کار کماکان قدرتمند در ایالات متحده است. این نشان می دهد که فدرال رزرو ممکن است نیاز به حفظ نرخ های بهره بالاتر برای مدت طولانی تری داشته باشد.

شاخص دلار امریکا DXY

شاخص دلار آمریکا (DXY) با کاهش 0.08 درصدی به 102.14 رسید و از پایین ترین سطح قبلی خود یعنی 101.73 در روز جمعه فاصله گرفت.

پوند به دلار GBP/USD

سایر ارزهای اصلی حرکات متفاوتی را نشان دادند: پوند (GBPUSD) 0.11 درصد کاهش یافت و به 1.2737 دلار رسید، یورو (EURUSD) با 0.14 درصد کاهش به 1.0994 دلار رسید.

پوند به دلار GBP/USD

کریس وستون، رئیس تحقیقات Pepperstone، تاکید کرد که گزارش مشاغل، روایت‌های مختلفی را برای دیدگاه‌های مختلف ارائه می‌دهد که بازتاب بازار کار سردی است که در حال فروپاشی نیست.

پیش‌بینی می‌شود که داده‌های تورم آتی ایالات متحده، که برای روز پنجشنبه برنامه‌ریزی شده‌اند، نشان دهنده افزایش 4.7 درصدی در تورم اصلی به صورت سالانه در ماه جولای باشد. تحلیلگران پیشنهاد می‌کنند که عقب‌نشینی دلار ممکن است به دلیل رشد اقتصادی قوی ایالات متحده و بانک مرکزی وابسته به داده‌ها محدود باشد.

انتظار می‌رود آمار تورم ماه جولای چین نیز در این هفته با تمرکز بر نشانه‌های کاهش تورم در دومین اقتصاد بزرگ جهان منتشر شود. در حالی که روایت بهبودی نرم در کوتاه مدت باقی می ماند، حمایت مداوم از سوی دولت چین می تواند یوان را تقویت کند.

یوان چین در نزدیکی پایین ترین سطح دو هفته اخیر خود قرار گرفت و (USDCNY) 0.2 درصد کاهش یافت و به 7.2042 در هر دلار رسید. رویکرد تدریجی پکن به حمایت اقتصادی باعث شده است که سرمایه گذاران به وضوح بیشتر تمایل داشته باشند.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

در سایر حرکات ارزی، دلار استرالیا (AUDUSD) با 0.04 درصد کاهش به 0.6568 دلار رسید، دلار نیوزیلند (NZDUSD) با 0.01 درصد افزایش به 0.60985 دلار رسید.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

ین (USDJPY) پس از رسیدن به بالاترین سطح یک هفته‌ای 141.52 در هر دلار، نزدیک به 0.3 درصد کاهش یافت و به 142.13 در هر دلار رسید. بر اساس نظرات منتشر شده، بانک ژاپن در نشست ماه جولای خود در مورد چشم انداز افزایش تورم پایدار با یکی از اعضای هیئت مدیره پیشنهاد کرد که دستمزدها و قیمت ها ممکن است با سرعت بی سابقه ای افزایش یابد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید