دلار آمریکا در اوایل دوشنبه افزایش یافت – چشم ها به گزارش CPI، خرده فروشی، سخنرانان فدرال رزرو و نگرانی از تعطیلی دولت

اقتصاد جهانی

دلار آمریکا در اوایل روز دوشنبه در برابر اکثر شرکای تجاری اصلی قدرت نشان داد، به استثنای کاهش جزئی در برابر پوند، که نشانه آغاز یک هفته شلوغ پر از انتشار داده هاست از جمله سخنرانان فدرال رزرو و تحولات سیاسی در آستانه تعطیلی احتمالی دولت امریکا.

تقویم اقتصادی امروز شامل سخنرانی لیزا کوک، رئیس فدرال رزرو در ساعت 17:20 وقت ایران و انتشار بیانیه بودجه ماهانه خزانه داری ایالات متحده برای اکتبر در ساعت 20:00 است.

با نگاهی به آینده، تقویم رویدادها با تمرکز بر داده های شاخص قیمت مصرف کننده برای ماه اکتبر که برای صبح سه شنبه برنامه ریزی شده است، قوی تر می شود و به عنوان رویداد اصلی هفته عمل می کند. این اطلاعات مربوط به خرده فروشی و قیمت تولید کننده، هر دو برای اکتبر، چهارشنبه خواهد بود.

نکات مهم روز پنج‌شنبه شامل قیمت‌های واردات، تولید صنعتی، و آمار اعتماد سازندگان خانه و به دنبال آن داده‌های ساختمان‌سازی در روز جمعه است. در میان انتشار این داده‌ها، سخنرانی های زیاد اعضای فدرال رزرو پیش‌بینی می‌شود، زیرا بازارها با پیامدهای پیام هفته گذشته جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، مبنی بر اینکه اگر تورم از مسیر نزولی خود منحرف شود، ممکن است سخت‌تر کردن سیاست‌ها ضروری باشد، دست و پنجه نرم می‌کنند.

کانون توجه سیاسی نیز در کاپیتول هیل است، جایی که احتمال تعطیلی دولت تا پایان هفته نگرانی‌هایی را ایجاد می‌کند. شرکت مودیز چشم انداز رتبه بندی اعتباری ایالات متحده را در روز جمعه با اشاره به تعطیلی قریب الوقوع و افزایش سطح بدهی از ثبات به منفی کاهش داد.

خلاصه ای از بازار فارکس تا دوشنبه

EUR/USD: در روز جمعه کمی بالاتر رفت و در آخر روز به 1.0686 رسید. هیچ داده اتحادیه اروپا برای دوشنبه برنامه ریزی نشده است.

GBPUSD: از 1.2225 در صبح جمعه به 1.2241 افزایش یافت. اوایل دوشنبه، شاخص قیمت‌های درخواستی بریتانیا برای خانه‌ها در ماه نوامبر کاهش شدیدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته تجربه کرد. با این وجود پوند در مقابل دلار تا تاین لحظه افزایش یافته است.

USDJPY: در روز جمعه با کمترین نوسان بسته شد. در گزارش های امروز ژاپن قیمت تولیدکنندگان ژاپنی در ماه اکتبر بیش از حد انتظار کاهش یافت و ین به کاهش خود در مقابل دلار ادامه داد. تا این لحظه جفت USD/JPY در نرخ 151.76 معامله می شود.

USDCAD: در 1.3792 باز شد و روز را بدون تغییر زیادی در نرخ 1.3794 بست. هیچ داده اقتصادی در کانادا برای دوشنبه برنامه ریزی نشده است. نشست بعدی بانک مرکزی کانادا برای 6 دسامبر تعیین شده است. امروز نرخ USD/CAD قبل از شروع کار بازار امریکا با افزایش قابل توجهی به 1.3822 رسیده است.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید