پیش بینی یورو به دلار در هفته آینده – بانک های مرکزی اروپا در کانون توجه

اقتصادی اروپا

جفت ارز EUR/USD هفته چالش برانگیزی را پشت سر گذاشت و علیرغم داده های اقتصادی مختلف و اعلامیه های بانک های مرکزی در تلاش برای یافتن جهت بود. در نهایت روز جمعه به دلیل گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده تقویت شد و سطح 1.0700 را پس گرفت.

اکنون واضح است که بانک‌های مرکزی در سراسر جهان از سیاست‌های پولی سخت‌گیرانه دور می‌شوند و رشد اقتصادی را بر نگرانی‌های مربوط به تورم اولویت می‌دهند. اگرچه تورم تا حدودی بالا باقی مانده است، اما بسیار پایین تر از سطوحی است که در اواسط سال 2022 مشاهده شد.

علیرغم برخی موضوعات مشترک میان بانک‌های مرکزی، مانند تعهد آنها به حفظ سیاست‌های پولی نسبتاً فشرده برای دستیابی به اهداف تورمی، سرمایه‌گذاران محتاطانه خوشبین بودند و از دارایی‌های با بازده بالاتر حمایت کردند. بانک‌های مرکزی تلاش می‌کنند تا انتظارات از کاهش نرخ‌ها را تعدیل کنند، زیرا کاهش نرخ‌های بهره می‌تواند اقتصاد و قیمت‌ها را تقویت کند، که با توجه به سطح تورم بالا فعلی یک ریسک است.

فدرال رزرو، به ویژه تصمیم گرفت تا نرخ های بهره را بدون تغییر نگه دارد و جروم پاول، رئیس آن، شرایط مالی سخت تر و رشد اقتصادی قوی را تایید کرد، اما همچنین بر بازار کار فشرده تاکید کرد. این پیام متناقض باعث تضعیف دلار آمریکا شد.

یورو تلاش زیادی کرد تا بتواند از دلار تضعیف شده استفاده کند اما موفق به این کار نشد. دلیل ضعف یورو تا حدی به دلیل آمار ضعیف تولید در اروپا، آلمان و منطقه یورو در سه ماهه سوم رکود در اقتصاد خود تجربه کردند است. از جنبه مثبت، تورم نشانه هایی از کاهش را در اروپا نشان داد.

گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده در ماه اکتبر نشان داد که رشد شغلی کمتر از حد انتظار بود که باعث تضعیف بیشتر دلار و کاهش احتمال افزایش نرخ توسط فدرال رزرو در دسامبر شد.

با نگاهی به آینده، هفته پیش رو در منطقه یورو پر حادثه تر از ایالات متحده خواهد بود و شاخص های اقتصادی مختلفی برای انتشار برنامه ریزی شده است. یورو ممکن است از تغییر سیاست های پولی سختگیرانه در جهان به سود خود ادامه دهد. با این حال، عملکرد یورو ممکن است در مقایسه با سایر دارایی های پربازده ضعیف تر باشد.

EUR_USD-TJA12355457

از نظر تحلیل تکنیکال، جفت EUR/USD بحث هایی را در میان معامله گران و تحلیلگران برانگیخته است. این جفت برای مدت طولانی در محدوده ای باریک معامله می شود و عبور اخیر آن از میانگین متحرک 100 ساده در نمودار هفتگی به عنوان یک نقطه عطف بالقوه ذکر شده است. با این وجود، با توجه به ادامه شیب نزولی میانگین متحرک کلیدی، چشم انداز بلندمدت جفت یورو/دلار آمریکا نامشخص است. در نمودار روزانه، چشم انداز مطلوب تری برای ادامه صعودی وجود دارد که توسط میانگین های متحرک و شاخص های فنی پشتیبانی می شود.

سطوح حمایت فوری برای این جفت در حدود 1.0640، با مناطق مقاومت کلیدی نزدیک به 1.0800 یافت می شود. اگر این جفت از مرز 1.0800 عبور کند، نشانه یک تمدید صعودی بالقوه میان مدت خواهد بود، اگرچه این موضوع همچنان محل اختلاف بین تحلیلگران و معامله گران است.

نرخ یورو دلار هم اکنون

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید