اخبار فارکس

عقب نشینی طلا با رشد دلار امریکا، داده های تورمی در مرکز توجه

اخبار طلا

قیمت طلا در روز دوشنبه کاهش یافت. قیمت نقدی طلا (هر اونس) تا هنگام ویرایش با 0.4 درصد کاهش به 1934.89 دلار رسید. این کاهش به دنبال کاهش قیمت ها به پایین ترین سطح از 11 ژوئیه در جمعه گذشته بود، اگرچه در پایان آن روز 0.4 درصد افزایش یافت. قیمت طلای آمریکا نیز با 0.3 درصد کاهش به 1969.80 دلار رسید.

اونس جهانی طلا - XAUUSD

در مقابل دلار آمریکا تقویت شد و بازدهی شاخص 10 ساله خزانه داری پس از یک دوره کاهش نسبت به بالاترین سطح نوامبر افزایش یافت.

شاخص دلار امریکا DXY

گزارش مشاغل ایالات متحده و شرایط بازار کار

همانطور که توسط داده های اخیر نشان داده شده است، اقتصاد ایالات متحده مشاغل کمتری نسبت به پیش بینی ها در جولای ایجاد کرد. با این حال، افزایش دستمزدها خوب بود و نرخ بیکاری به 3.5٪ کاهش یافت که نشان دهنده تنگنای مداوم در بازار کار است.

فشارهای مداوم دستمزد ناشی از شرایط سخت بازار کار، نگرانی‌هایی را در مورد تورم احتمالی ایجاد کرده است. سرمایه گذاران به داده های شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) ایالات متحده که انتظار می رود اواخر هفته منتشر شود، توجه دارند. این داده ها به دقت مورد بررسی قرار خواهند گرفت تا ارزیابی شود که آیا افزایش بیشتر نرخ بهره برای مدیریت تورم ضروری است یا خیر.

در حالی که انتظار می رود این روند به تورم پایین اشاره کند، ممکن است بسته به نتیجه انتشار داده های CPI واکنش قوی تری در بازار وجود داشته باشد. موضع فدرال رزرو ایالات متحده در مورد نرخ بهره تحت تأثیر روند تورم و شرایط اقتصادی است.

طلا اغلب به عنوان یک سرمایه گذاری امن در برابر تورم در نظر گرفته می شود. با این حال، جذابیت آن می تواند با افزایش نرخ بهره کاهش یابد، زیرا مانند سایر سرمایه گذاری ها سودی به همراه ندارد.

سایر فلزات گرانبها

به غیر از طلا، سایر فلزات گرانبها نیز تغییرات قیمتی را تجربه کردند. هر اونس نقره با 0.6 درصد کاهش به 23.45 دلار رسید، پلاتین با 0.1 درصد افزایش به 922.85 دلار رسید و پالادیوم با 0.7 درصد افزایش به 1264.84 دلار رسید.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس