در بحبوحه تضعیف دلار آمریکا و قبل از داده‌های NFP ایالات متحده، قیمت طلا به 2000 دلار چشم دارد

اونس جهانی طلا XAUUSD

قیمت طلا در حال افزایش است زیرا هدف آن تلاشی تازه برای رسیدن به مرز 2000 دلار در اوایل روز جمعه است. این حرکت صعودی به این دلیل اتفاق می‌افتد که بازده اوراق قرضه دلار ایالات متحده (USD) و خزانه‌داری ایالات متحده در حال تثبیت زیان هفتگی خود با پیش‌بینی انتشار قابل توجه داده‌های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده (NFP) هستند.

تمرکز امروز، روی داده های آینده حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده است و قیمت طلا از عملکرد ضعیف دلار آمریکا و بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده سود می برد. این شاخص ها پس از متحمل شدن زیان های قابل توجهی به دنبال چشم انداز سیاست نامطمئن فدرال رزرو، در تلاش برای ثبات هستند.

در روز پنجشنبه، با فراتر رفتن بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده از سطح حیاتی 4.70 درصد، در بحبوحه انتظارات فزاینده مبنی بر توقف افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو، دلار آمریکا به کاهش خود ادامه داد. علاوه بر این، یک موضع تندروانه تر از سوی بانک انگلستان (BoE) جفت ارز پوند/دلار آمریکا را بالاتر برد و بر دلار آمریکا فشار آورد. BoE نرخ سیاست خود را همانطور که انتظار می رفت در 5.25٪ نگه داشت، اما سه سیاستگذار به افزایش نرخ رای مثبت دادند که نشان دهنده احتمال افزایش نرخ در آینده است.

مشکلات دلار آمریکا با ناامید کردن داده های هفتگی بیکاری در ایالات متحده تشدید شد و خریداران طلا را بر آن داشت تا برای مدت کوتاهی قیمت را به بالای 1900 دلار برسانند. ادعاهای اولیه بیکاری 5000 افزایش یافت و به بالاترین سطح خود در هفت هفته رسید. با این حال، یک موضع کمتر تندروانه توسط فدرال رزرو به افزایش ریسک جهانی کمک کرد و سهام ایالات متحده در روز پنجشنبه نزدیک به 2.0 درصد افزایش یافت. این امر تقاضای پناهگاه امن برای طلا و دلار آمریکا را کاهش داد.

قیمت طلا توانست جایگاه خود را حفظ کند و روز را در حدود 1985 دلار به پایان رساند، زیرا بازار با احتمال 80 درصدی را پیش بینی می کند که فدرال رزرو در ماه دسامبر نرخ های خود را بدون تغییر نگه دارد.

با نگاهی به آینده، تمام توجهات معطوف به گزارش بازار کار ایالات متحده است، به ویژه رقم سرفصل NFP که انتظار می رود در اکتبر 180,000 در مقایسه با افزایش 336,000 در سپتامبر باشد. پیش بینی می شود میانگین درآمد ساعتی در دوره گزارش شده 4.0 درصد افزایش یابد که نسبت به افزایش 4.2 درصدی در سپتامبر کاهش یافته است. رقم ضعیف NFP و رشد ملایم دستمزدها می تواند انتظارات مبنی بر پایان چرخه انقباض فدرال رزرو را تایید کند که منجر به کاهش دلار آمریکا و افزایش احتمالی قیمت طلا به بیش از 2000 دلار می شود.

برعکس، برای تقویت انتظارات از افزایش نرخ بهره بانک مرکزی در دسامبر که می‌تواند به دلار آمریکا کمک کند تا برخی از ضررهای هفتگی خود را جبران کند، به یک ضربه قابل توجه در داده‌های مشاغل ایالات متحده نیاز است. در چنین سناریویی، قیمت طلا احتمالاً اصلاح خود را به سمت 1950 دلار از سر خواهد گرفت.

تحلیل تکنیکال طلا

tja311-XAU_USD-638345776924510442

از نظر تحلیل تکنیکال، نمودار روزانه نشان می‌دهد که قیمت طلا در روز پنج‌شنبه شاهد افزایش تقاضا بود اما زیر سطح 2000 دلار باقی می‌ماند. یک سوگیری صعودی برای قیمت طلا وجود دارد، با چندین شاخص مثبت، از جمله میانگین متحرک ساده 21 روزه بالاتر از سایر SMAهای کلیدی.

اگر بازگشت بهای طلا شتاب بیشتری بگیرد، ممکن است با مقاومت فوری در 1993 دلار مواجه شود و می تواند قیمت 2000 دلار را دوباره آزمایش کند. شکستن بیش از 2009 دلار برای تقویت مجدد روند صعودی به سمت بالاترین سطح اواسط ماه مه نزدیک به 2020 دلار بسیار مهم است.

از جنبه نزولی، حمایت قوی در 1970 دلار است و عدم موفقیت در بالاتر از این سطح ممکن است حمایت ثابت را در 1963 دلار هدف قرار دهد که به طور بالقوه منجر به افت تا سطح روانی 1950 دلار می شود.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید