پتانسیل صعودی قیمت اونس جهانی طلا حفظ شده است، نگاه ها به فدرال رزرو است

اخبار طلا

اونس جهانی طلا در اوایل روز سه‌شنبه، پس از اصلاح قابل‌توجه از بالاترین رقم نزدیک به پنج ماه اخیر که در روز دوشنبه به ثبت رسیده بود، به زیر مرز 2000 دلار رسید. به دلیل نگرانی‌ها در مورد PMI تجاری رسمی چین و احتیاط بین سرمایه‌گذاران قبل از گزارش‌های درآمد فناوری ایالات متحده و تصمیم سیاست موردانتظار فدرال رزرو آمریکا (Fed) که برای چهارشنبه برنامه ریزی شده است، جو بازار خنثی شده است.

بانک ژاپن (BoJ) تنظیمات سیاست پولی خود را در نشست اکتبر خود بدون تغییر نگه داشت، اما اکنون تمرکز بر تصمیم آتی فدرال رزرو معطوف شده است. بازارهای آسیایی، علیرغم عملکرد مثبت در وال استریت، اکثراً با قرمز معامله می‌شوند و PMI رسمی تولیدی چین در ماه اکتبر به طور غیرمنتظره‌ای به رکود بازگشت. بر اساس آخرین داده های اداره ملی آمار چین (NBS)، این 49.5 گزارش شده است که نسبت به رشد 50.2 در ماه سپتامبر کاهش یافته است. شاخص PMI خدمات NBS نیز در ماه اکتبر به 50.6 کاهش یافت، در مقایسه با 51.8 مورد انتظار و 51.7 قبلی.

علاوه بر این، تنش‌های ژئوپلیتیکی ادامه دار بین حماس و اسرائیل و نگرانی در آستانه تصمیم فدرال رزرو برای نرخ بهره، سرمایه‌گذاران را به دنبال امنیت در دلار آمریکا می‌کند. در نتیجه، علیرغم عملکرد نسبتاً ضعیف در بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده، که بر قیمت طلا فشار نزولی وارد می کند، دلار آمریکا در حال بهبود خود است.

اگر احساس ریسک بهبود یابد یا درگیری خاورمیانه تشدید شود، ممکن است شاهد افزایش مجدد قیمت طلا باشیم، زیرا دلار آمریکا احتمالاً شتاب بهبود خود را از دست خواهد داد. امروز هیچ اطلاعات اقتصادی مهمی از ایالات متحده منتشر نخواهد شد، به جز اعتماد مصرف کننده CB ایالات متحده، که بعید است تأثیر قابل توجهی بر ارزش دلار آمریکا داشته باشد.

همانطور که ما به سمت تصمیم مهم روز چهارشنبه فدرال رزرو پیش می رویم و به گزارش درآمد سه ماهه کلیدی شرکت اپل توجه می کنیم، انتظار می رود قیمت طلا نسبتاً ثابت بماند. از نظر تحلیل تکنیکال طلا، چشم‌انداز کوتاه‌مدت طلا همچنان مثبت است و هرگونه افت به عنوان فرصت‌های خرید بالقوه تلقی می‌شود.

tja31-XAU_USD-638343251415467289

شاخص قدرت نسبی 14 روزه (RSI) فضایی را برای حرکت بیشتر به سمت بالا نشان می دهد، زیرا در محدوده خرید بیش از حد معلق است. یکی دیگر از نشانه های مثبت برای قیمت طلا تایید اخیر “Bull Cross” است، که در آن میانگین متحرک ساده 21 روزه (SMA) به صورت روزانه از میانگین متحرک 50 روزه عبور کرد. این پتانسیل حرکت پایدار به سمت اواسط ماه مه نزدیک به 2020 دلار را تأیید می کند، پس از شکستن بالاترین قیمت چند ماهه در 2009 دلار. با این حال، قیمت طلا باید یک بار دیگر از سطح 2000 دلار عبور کند.

اگر طلا نتواند از آستانه 2000 دلار عبور کند، ممکن است شاهد آزمایش مجدد 1990 دلار باشیم و کاهش بیشتر می تواند پایین ترین قیمت 1977 دلاری 27 اکتبر را به چالش بکشد. سطح حمایت بحرانی برای خریداران طلا 1963 دلار است.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید