با افزایش تنش ها، قیمت نفت خام برنت برای دومین هفته متوالی افزایش یافت

اخبار نفت WTI - Brent

دیدارهای اخیر جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده و ریشی سوناک، نخست وزیر بریتانیا، نتایج متفاوتی داشته است. نشست مهم بین بایدن و رهبران کشورهای عرب در اوایل این هفته لغو شد، اما گفتگوهای بین ایالات متحده و مصر به توافقی برای تسهیل کمک به غزه از طریق مصر منجر شد. در حالی که جدول زمانی مشخصی ارائه نشد، کاخ سفید تایید کرد که این اتفاق در روزهای آینده رخ خواهد داد. ایران نسبت به حملات زمینی احتمالی اسرائیل ابراز نگرانی کرده و نسبت به “اقدام پیشگیرانه” بالقوه هشدار داده است.

حرکت قیمت نفت خام برنت

قیمت نفت برای دومین هفته متوالی افزایش یافته است و این هفته نیز مثبت بسته می شود. این افزایش قیمت نفت به دلیل تنش های مداوم است که بازار را همچنان در اوج نگاه داشته است. قیمت نفت در حال نزدیک شدن به سقف ماه سپتامبر در حدود 95.90 دلار است و سطح روانی 100 دلار در آینده دور از ذهن نیست.

نمودار قیمت نفت

oil 6523423423

نمودار هفتگی نشان می‌دهد که چگونه قیمت نفت در مواجهه با بحران‌های جهانی و درگیری‌های بزرگ به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد. جنگ روسیه و اوکراین با بازگشایی جهان پس از قرنطینه COVID-19 منجر به بهبودی قوی قیمت نفت شد. قیمت ها به بالای فیبوناچی اصلاحی 38.2% و بالاتر از سال 2020 تا 2022 رسیده است.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید