انگیزشیآموزشی

بهترین دانشگاه های دنیا در سال 2019 – رشته پزشکی

پیدا کردن بهترین دانشگاه های دنیا در سال 2019 برای تحصیل در رشته های پزشکی

بهترین دانشگاه های دنیا در سال 2019 – رشته پزشکی

رشته های پزشکی در ایران طرفداران بیشماری دارند و خیلی ها می خواهند بدانند که بهترین دانشگاه های دنیا در سال 2019 برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی کدام هستند. مدل تحصیل در رشته های پزشکی چه در سطح کارشناسی و چه  در سطح کارشناسی ارشد و بالاتر در دنیا بسیار متفاوت است. برای مثال در امریکا پزشکی بعد از به اتمام رساندن دوره کارشناسی شروع می شود و نمی توان مستقیم بعد از کسب دیپلم وارد رشته های پزشکی شد.

ادامه تحصیل در رشته پزشکی در انگلستان نیز متفاوت است. در این کشور بر خلاف امریکا دانشجویان می توانند مستقیم وارد رشته پزشکی بالینی در مقطع کارشناسی شوند. البته در مقطع کارشناسی، دانشجویان در این کشور تنها واحدهای بالینی را می گذرانند.

به همین دلیل قبل از اینکه یکی از دانشگاه های خارجی را برای ادامه تحصیل انتخاب کنید باید در مورد آن مطالعه کافی داشته باشید، زیرا زمان طولانی ای باید در آنها برای فارغ التحصیل شدن و دریافت مدرک بگذرانید.

یکی از معتبرترین سازمانهایی که به رده بندی دانشگاه های جهان می پردازد، موسسه Times Higher Education است که هر ساله به معرفی بهترین دانشگاه های جهان می پردازد. اخیرا نیز این موسسه 500 دانشگاه برتر دنیا در سال 2019 را معرفی کرده است. این 500 دانشگاه در 50 کشور دنیا واقع شده اند. ما از این لیست بهترین دانشگاه های دنیا در سال 2019 را برای تحصیل در رشته های پزشکی انتخاب کردیم که می توانید نام آنها را در زیر مشاهده نمایید.

بهترین دانشگاه های دنیا در سال 2019 در رشته های پزشکی

1 – دانشگاه آکسفورد – انگلستان

پزشکی یکی از قدیمی ترین رشته های تحصیلی در دانشگاه آکسفورد  است. در این دانشگاه رشته پزشکی به دو قسمت مراحل قبل از بالینی و مراحل بعد از بالینی تقسیم می شود.

در سالهای ابتدایی تحصیل دانشجویان تئوری های ارتباط با بیمار را فرا می گیرند و در سال های بعد وارد فاز بالینی می شوند. این قسمت بیشتر در بیمارستان John Radcliffe برگذار می شود.

سالانه حدود 150 دانشجو در رشته پزشکی دانشگاه آکسفورد پذیرش می شوند و 30 نفر هم  برای تحصیل در مطالعات پزشکی به مدت چهار سال پذیرش می شوند.

دانشگاه آکسفورد دو کتابخانه برای مطالعات پزشکی و دارویی دارد که یکی از آنها بیشتر مربوط به منابع اطلاعاتی پیش از دوره بالینی است و دیگری تمرکز برروی منابع مربوط به مراقبت های بهداشتی دارد.

علاوه بر تحصیل در دانشگاه آکسفورد دانشجویان می توانند از تجربه زندگی در یکی از بهترین دانشگاه های دنیا نیز برخوردار شوند. این دانشگاه مقام نخست را در بین بهترین دانشگاه های دنیا در سال 2019 در رشته پزشکی را دارد.

2 – دانشگاه کمبریج – انگلستان

همانند دانشگاه آکسفورد ، دانشجویان می توانند در دوره های پزشکی در مقطع کارشناسی نیز در دانشگاه کمبریج ثبت نام نمایند.

دانشجویان چند گزینه برای تحصیل در رشته های پزشکی دانشگاه کمبریج دارند. آنها می توانند یا برنامه فارغ التحصیلی سریع یا نسخه فشرده از دوره های قبل از بالینی یا بالینی را انتخاب کنند.

دانشگاه کمبریج حدود 260 نفر دانشجوی پزشکی را در سال ثبت نام می کند ولی برای هر دوره پزشکی بیش از 1500 درخواست دریافت می کند که تعداد محدودی از آنها شانس ورود به این دانشگاه را پیدا می کنند.

نیمی از فارغ التحصیلان رشته پزشکی دانشگاه کمبریج پزشک عمومی می شوند و تقریبا تمام آنها در National Health Service انگلستان مشغول به کار می شوند.

ورود به دانشگاه کمبریج برای تحصیل در رشته پزشکی نیاز به کارنامه ای با سطح بالا در مقطع قبل از کارشناسی دارد. همچنین متقاضیان باید امتحان BMAT را نیز بگذرانند.

دانشجویان رشته پزشکی دانشگاه کمبریج اغلب برنامه بسیار شلوغی دارند زیرا دانشگاه برای آنها رویدادهای مختلفی از جمله مطالعات جغرافیایی و اجتماعات کالج و انواع فعالیت های تفریحی را تدارک می بیند.

3 – دانشگاه هاروارد – ایالات متحده امریکا

دانشگاه پزشکی هاروارد سه ماموریت اصلی دارد : آموزش ، تحقیق و ارائه مراقبت های بالینی.

این دانشکده در سال 1782 تاسیس شده است و یکی از قدیمی ترین دانشگده های پزشکی در کشور امریکا محسوب می شود.

دروس این رشته در دپارتمان های دیگر دانشگاه هاروارد و بیمارستان های وابسته به دانشگاه نیز تدریس می شوند. در واقع 4 بیمارستان اصلی که همگی در ناحیه بوستون واقع شده اند کار تدریس را انجام می دهند.

یکی از برنامه هایی که دانشگاه هاروارد معرفی کرده است یادگیری بر مبنای مسئله و مشکل است. همچنین یک برنامه تخصصی نیز وجود دارد که سالانه تنها 30 نفر دانشجو را پذیرش می کند که برروی تحقیقات زیست پزشکی تمرکز دارد.

4 – امپریال کالج لندن – انگلستان

یکی دیگر از بهترین دانشگاه های سال 2019 در رشته پزشکی نیز در کشور انگلستان واقع شده است. برنامه های تحصیلی در این دانشکده پزشکی گونه های متفاوتی از جمله کلاس های تئوری سنتی تا شیوه های نوین تجربی را شامل میشود.

برخلاف بسیاری از دانشگاه های انگلستان، دانشجویان دقیقا ار همان ترم اول با بیماران در ارتباط هستند.

دوره کارشناسی پزشکی در دانشگاه امپریال لندن 6 سال به طول می انجامد که در پایان این مدت فارغ التحصیلان مدرک کارشناسی و همچنین مدرک MBBS دریافت می کنند.

همانند دو دانشگاه انگلیسی دیگر که در بالا ذکر کردیم، این دانشگاه نیز تمرکز بسیار زیادی برروی تحقیقات پزشکی و کارهای عملی بالینی دارد.

ورود به این دانشگاه نیز نیازمند دانش بالا و سابقه خوب در تحصیلات قبل از کارشناسی است. متقاضیان ثبت نام در این دانشگاه باید نمرات بالایی در شیمی و بیولوژی داشته باشند همچنین باید امتحان BMAT را نیز با قبولی پشت سر بگذرانند. پس از آن نیز یک مصاحبه برای ورود به دانشگاه خواهند داشت.

دانشگاه امپریال یکی از بین المللی ترین موسسه های آموزشی لندن است اما دانشکده پزشکی آن تنها تعداد بسیار محدودی دانشجو از خارج از انگلستان پذیرش می کند.

4 – داشنگاه استنفورد – ایالات متحده امریکا

دانشجویان متقاضی برای ورود به دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد باید مدرک کارشناسی داشته باشند و می توانند پس از فارغ التحصیلی از این دانشگاه مدرک کارشناسی ارشد و یا دکترا دریافت نمایند.

این دانشگاه هم اکنون 7 نفر از برندگان جایزه نوبل، 31 نفر از اعضای هیئت علمی ملی و 42 نفر از اعضای موسسه پزشکی را در میان هیئت علمی خود دارد.

تحقیقات در این دانشگاه نقش بسیار مهمی دارد. به خصوص این دانشگاه در تحقیقات علمی در مورد سرطان ، ژنتیک، علوم اعصاب و ایمونولوژی بسیار سرآمد است و دانشجویان می توانند در هر کدام از این تحقیقات فعالیت کنند.

دانشکده پزشکی استنفورد خدمات درمانی برای افراد بالغ و کودکان با مرکزی اختصاصی را نیز ارائه می دهد. این دانشگده نیز در لیست بهترین دانشگاه های دنیا در سال 2019 در رشته پزشکی می باشد.


بهترین دانشگاه های دنیا در سال 2019


تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس