با حذف این عادتهای بیهوده به افزایش کارایی خود کمک کنید

با حذف این عادتهای بیهوده به افزایش کارایی خود کمک کنید

مقدار زمانی که هر کدام از ما در روز داریم محدود است. بنابراین برای افزایش کارایی خود باید از این زمانِ محدود بیشترین استفاده را ببریم.

در اینجا به 5 عادتی که باعث هدر دادن وقتتان میشود و هر تجارت آفرینی بخاطر آنها گناهکار است اشاره میکنیم. حذف کردن این عادتها باعث افزایش کارایی شما میشود.

1- سعی در انجام همۀ کارها

برای افزایش کارایی خود باید یاد بگیرید که کارها را به دیگران واگذار کنید. همۀ تجارت آفرینان از این بابت گناهکار هستند مخصوصاً در ابتدای کار. ممکن است شما فکر کنید که تمام کارها را میتوانید انجام دهید – امّا زمانیکه مسئولیت ها و وظایف انباشته میشوند، برروی شانه هایتان سنگینی کرده و باعث از شکسته شدن شما میشود.

یکی از کارهای خوبی که شما میتوانید برای شرکتتان انجام دهید این است که بپذیرید در چه چیزهایی خوب هستید. محول کردن کارهایی که دیگران در آنها موثرتر از شما هستند تاثیر زیادی برروی تجارت شما میگذارد. شما نمیتوانید همه کارها را خودتان انجام دهید و هر چه زودتر این حقیقت را بپذیرید زودتر به موفقیت میرسید.

2- گفتن “بله” به همه چیز

یکی از سخت ترین کارها گفتن “نه” میباشد. شما نمیخواهید که دیگران را ناامید کنید. شاید اگر کسی به شما بگوید که با هم یک ملاقات داشته باشیم شما به سرعت قبول کنید. امّا در ذهنتان بدانید که این ملاقات فقط وقت شما را میگیرد.
ممکن است با خود فکر کنید که اگر “نه” بگویم با خودش فکر میکند که من چه آدم مغروری هستم ولی بدانید گاهی گفتن “نه” به رشد تجارت شما کمک زیادی میکند. اینکه ارزش زمانتان را بدانید شما را به سمت افزایش کارایی هدایت میکند. ممکن است چند دفعۀ اول ممکن است که کمی از خود ناراحت باشید ولی بعد از مدتی تمرین میتوانید این کار را آسان تر انجام دهید.

مرتبط: چگونه کارایی خود را بالا ببریم ؟ ۱۰ عادت مخرب

3- منتظر ماندن برای کامل شدن

کامل و بی عیب هرگز وجود ندارد و اگر شما کنار بنشینید و منتظر شوید تا همه چیز کامل شود از پرواز جا خواهید ماند. وقتیکه افراد در جایی گیر میکنند اغلب منتظر هیتند تا کامل شوند و بعد به مرحلۀ بعد بروند. امّا آنها فقط وقت خود را هدر میدهند.

خیلی مهم است که بدانید “بی عیب” همانند اسب تک شاخی است که احتمالاً هرگز با آن مواجه نخواهید شد. با خود تصور کنید که یک کمپانی مانند فیسبوک منتظر میماندند تا ابتدا بی عیب شود و بعد به دنبال تجاری کردن کارشان میرفتند. آنها مطمئناً هنوز آنجا نشسته بودند و سر خود را میخاراندند. امّا نگاه کنید که با شروعی بسیار کوچک چه مقدار سریع پیشرفت کردند.

 

4- اجازه دادن به اینکه مسائل جانبی باعث تداخل در کار شود

مسائل جانبی میتوانند باعث تداخل در کارتان شوند. شما باید محیط کاری را به گونه ای آماده کنید که چیزی یا کسی باعث اختلال کاری شما نشود و بتوانید 100% تمرکز خود را برروی کار بگذارید. هر تجارت آفرینی احتمالاً با مسئلۀ جانبی ای روبرو است که باید با آن مقابله کند. در اینجا به چند نکته برای مقابله با این مسائل اشاره میکنیم:

جواب پیامهای شخصی را ندهید: وقتی که در حال انجام کار هستید به پیامک های شخصی پاسخ ندهید. این کار وقت شما را به شدت میگیرد و همچنین به دیگران این مسئله را بازگو میکند که کارتان چندان پر اهمیت نیست. شما مسئول سرگرم کردن دیگران برای زمانیکه حوصلۀ شان سر رفته نیستید. اگر شما در زمانهای کاری جواب پیامکهای شخصی خود را ندهید و به آنها در بعد از زمان کار پاسخ دهید خواهید دید که به چه میزان این مسائل حاشیه ای کمتر میشوند.

حالت پرواز Airplane Mode : زمانیکه در حال کار کردن بر روی چیز خیلی مهمی هستید که نیازمند تمرکز 100% شما است میتوانید گوشی خود را برروی “حالت پرواز” قرار دهید. زیرا حتی اگر نخواهید جواب دهید این پیامها باعث منحرف شدن هواس شما میشوند.

در سررسید خود هر روز زمانی را خالی بگذارید : میتوانید در سررسید خود زمانهایی را در هر روز خالی بگذارید. وقتیکه به این کار عادت کنید میدانید که بدون شک امروز زمانی بدون قرار ملاقات، کنفرانس و یا … دارید. این زمان به خودی خود تبدیل به یکی از کارآمدترین زمانهای روزتان میشود.

مرتبط: ۳ عادت روزانه که شما را موفق تر و شادتر میکند

5- چک کردن مدام تلفن همراه

اگر شما به صورت مداوم موبایل خود را چک میکنید در واقع وقت باارزش خود را از بین میبرید. این کار میتواند به یک اعتیاد تبدیل شود. خودتان حتی از این کار خسته میشوید و بعد از مدتی میبینید که این کار باعث ناکارآمدی شما شده است.

حتی ایمیل هایتان را میتوانید در روز چند بار در زمانهای مشخصی چک کنید، همچنین میتوانید کسی را مسئول این کار کنید. او میتواند تنها ایمیل های مهم را برای شما علامت گذاری کند و ایمیل های بیهوده را حذف کند که این باعث صرفه جویی بسیار در وقت شما میشود.

چک کردن مدام تلفن همراه عادتی است که ترک آن برای خیلی ها ممکن است دشوار باشد امّا اگر این عادت را ترک کنید متوجه میشوید که این سیستم برای شما بهتر جواب خواهد داد. زمانیکه شما میتوانید با این کار صرفه جویی کنید جای تأمل دارد.


با حذف این عادتهای بیهوده به افزایش کارایی خود کمک کنید


تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید