7 نکته برای ثروتمند شدن

7 نکته برای ثروتمند شدن

امروزه ثروتمند شدن بسیار آسان تر از گذشته شده است. دراینجا به 7 نکته برای ثروتمند شدن اشاره میکنیم.

ممکن است که برخی از افراد باشند که بگویند این کاری غیر ممکن برای آنهاست. آنها میگویند که “این به شانس شما بستگی دارد. اول از همه باید در یک خانوادۀ ثروتمند بدنیا آمده باشی. یا اینکه تو قرعه کشی برنده شده باشی. خانواده ات حتماً باید خیلی به شما کمک کنند و …”

برخی دیگر میگویند که ” من مادر 5 فرزند هستم. شاید به آنچیزی که میگویی باور داشته باشم ولی من 50 سالم هست و ساعات زیادی را بصورت دو شیفته کار میکردم. الان سال نو است و به سختی میتوانم پول خرید هدیه برای فرزندانم را فراهم کنم. چه کار باید بکنم؟”

شاید هم بگویند “خوب حالا اگر شما برای دولت کار کنید چطور، دیگه نمیشه توقع داشت که ثروتمند شد. یک حقوق ثابت دارید و وقت خیلی کمی را نیز برای کارهای دیگر دارید. وقتیکه به خانه میرسی باید کمی با بچه ها بازی کنی و خودت را سرگرم کنی.”

شاید کمی به فکر بروید ولی نکات زیادی وجود دارند که این گفته ها را تنها بهانه ای برای جلوگیری از موفقیت نشان میدهند. حقیقت اینجاست که همۀ ما میتوانیم ثروتمند شویم اگر بخواهیم که این کار را انجام دهیم. هیچ کدام از ما خارج از این قانون نیستیم. اگر اشتیاق رسیدن به پول را داشته باشید، میزان آن مهم نیست، میتوانید آن را بدست بیاورید. هیچ محدودیتی برای آن نیز وجود ندارد.

پول مانند خورشید میماند. هرگز برای کسی تبعیض قائل نمیشود. هرگز نمیگوید که “من به این گل، درخت یا انسان نور و گرما نمیدهم چون او را دوست ندارم.” همانند خورشید پول نیز بصورت وافر برای همۀ ما وجود دارد، البته برای کسانی که واقعاً باور دارند پول برای آنهاست.

در اینجا به 7 نکته برای ثروتمند شدن اشاره میکنیم.

1. برای ثروتمند شدن، طرز تفکر خود را تغییر دهید

شما نیاز دارید که بزرگتر و وسیعتر نگاه کنید. وقتیکه برخی افراد فقط یک درخت را میبینند شما باید سعی کنید تا به تمام جنگل نگاه کنید. در اینصورت است که شما میتوانید تصمیم بگیرید که کجای آن میخواهید قرار داشته باشید. با داشتن یک تصویر کلی در ذهن و هدف برای رسیدن به آن تصویر موقعیت های پیش روی شما بینهایت خواهند بود.

برای اینکه قدم اول را برای ثروتمند شدن بردارید ابتدا خیلی چیزهایی هستند که باید در مورد خودتان کشف کنید. دانستن حقایقی در مورد خودتان همیشه کار چندان آسانی نیست. گاهی اوقات شما متوجه میشوید که شما بزرگترین دشمن و یا بهترین دوست خود هستید. با تمام این توصیفات چیزی که مهم است و در درجۀ اول قرار دارد تغییر طرز تفکر است.

2. بدون وقفه پس انداز کنید

برای برخی ها همیشه تا آخر ماه خیلی مانده است تا بتوانند پولی پس انداز کنند. با این وجود شما باید همیشه در حال پس انداز کردن باشید حتی اگر این پس انداز بسیار بسیار ناچیز باشد.

تکنیکهای زیادی برای پس انداز کردن پول وجود دارد. شما میبایست تکنیک مناسب خود را پیدا کنید و شروع به جمع آوری ثروت کنید. حتی اگر شما تنها حقوق ماهیانه دارید، پس انداز کردن میباست اولویت شما باشد. چه از ماهی 100 هزارتومان یا یک میلیون تومان شروع کنید در انتها میتوانید به آنچیزی که میخواهید برسید. ولی پس انداز را هرگز فراموش نکنید.

3. از ثروتمندان یاد بگیرید

بیشتر افراد با دوستانی احاطه شده اند که میتوان آنها را ” دوستانِ پیش فرض” نامید. اینها آشنایانی هستند که ما با آنها اغلب در باشگاه، مدرسه، مغازه، دانشگاه، محل کار و یا جاهای دیگری روبرو میشویم. بصورت غریزی با افزایش اعتماد، دوستی ما نیز با آنها رشد میکند. در بیشتر موارد این افراد، ثروتمندان نیستند و هیچ کمکی برای ثروتمند شدن شما نمیتوانند انجام دهند.

اگر شما واقعاً قصد ثروتمند شدن دارید این افراد به شما میگویند که این کاری غیر ممکن است. گاهی آنها بدون صدا به شما میگویند که در دنیایی خیالی زندگی میکنید و هرگز قادر نخواهید بود که به آن رنگ حقیقت بدهید. به جای این دوستان به سراغ ثروتمندان بروید و از آنها چیز یاد بگیرید. از این ارتباطات خود را جدا کنید و به دنبال روابطی باشید که شما را به مرحلۀ جدیدی وارد کند.

مرتبط: ۱۰ اشتباه مالی که ثروتمندان هرگز مرتکب آن نمیشوند

4. از ثروت لذت ببرید و در آن افراط کنید

برای اینکه ثروتمند شوید باید ابتدا دربارۀ ثروت بیاموزید. یعنی باید خود را در موقعیتی قرار دهید که هرگز قبلاً در آن موقعیت نبوده اید. برای مثال، میتوانید رانندگی با ماشین جدیدی را تست کنید، از یک بنگاه املاک برای دیدن خانه های بسیار گرانقیمت استفاده کنید و یا سری به بهترین رستوران شهر بزنید.

بیشتر این چیزهایی که گفته شد شما را ورشکسته نخواهند کرد. در حقیقت، برخی از اینها مجانی هستند. اگر میخواهید که آرزوهای مالیتان براورده شوند باید جاهایی بروید که 97 درصد مردم نمیخواهند آنجاها باشند. آیا در شهر شما کلاسهای خصوصی گلف، موزه، سالنهای زیبایی گران قیمت هستند که به شما اجازۀ افراط در ثروت را بدهند؟ از این موقعیت استفاده کنید.

مرتبط: طالع بینی افراد ثروتمند – ثروتمندان در کدام ماه بیشتر به دنیا آمده اند

5. باور کنید که ممکن است

اگر شما باور داشته باشید که میتوانید ثروتمند شوید به آن خواهید رسید. و چنانچه این شانس را برای خود قائل نباشید و خود را در دایرۀ افراد ثروتمند ندانید هرگز به آن نخواهید رسید. همچنین در خاطر داشته باشید که ثروت و ثروتمندان را تحسین کنید. کسانیکه از ثروتمندان و یا ثروت متنفر هستند احتمال خیلی زیاد به آن نخواهند رسید.

بهترین راه برای رسیدن به ثروت یادگیری بی وقفه دربارۀ خود و پول است. شما میتوانید این اطلاعات را از خواندن کتاب هایی که توسط خود این ثروتمندان نوشته شده است بیاموزید. با یادگرفتن این دانش و الهام گرفتن از این افراد میتوانید راه آنها را ادامه دهید.

6. خدمات خود را گسترش دهید

ثروت شما مجموع کل خدمات شما به جامعه است. شاید این سئوال معروف را قبلاً شنیده باشید ” چگونه میتوانید در کمترین زمان، بیشترین ارزش را برای افراد بیشتری بیافرینید؟” با دانستن جواب این سئوال شما همیشه میتوانید کیفیت و کمیت خدمات خود را افزایش دهید. افراد منتظر هستند تا به آنها خدمات ارائه شود.

گسترش خدمات شما گاهی به معنیِ “زیادتر از حد معمول خدمت دادن” میباشد. زمانیکه موضوع بر سر کمک کردن به دیگران است باید تا سرحد توانتان آن کار را انجام دهید. به این فکر نکنید که آیا آنها قدر این کار شما را خواهند دانست یا خیر. شما تنها دانه ای میکارید و طبیعت بقیۀ کار را انجام میدهد.

مرتبط: کسب درآمد از اینترنت در منزل – درآمد اینترنتی بدون سرمایه

7. هیچ موقعیتی را از دست ندهید

در هر مرحله ای بدون توجه به مکان آن، همیشه این موقعیت وجود دارد که شما در آنجا کارهای خوبی انجام دهید. جامعۀ شما همیشه به کمک های شما نیاز دارد. اگر شما تنها قلب و ذهنتان را رو به این موقعیت ها باز نگه دارید خواهید دید که همۀ اینها در زمان مناسب به شما پاداش کارتان را خواهند داد.

از طرف دیگر شما نمیتوانید به موقعیت ها “نه” بگوئید و توقع داشته باشید که ثروتمند نیز بشوید. شما نیاز دارید که تمام موقعیت هایی که نام شما برروی آنهاست را تصاحب کنید. گاهی اوقات پاداش مالی به سرعت به شما داده نمیشود امّا اگر شما به کاشتن دانه ادامه دهید در انتها محصول پرباری خواهید داشت.

پول و ثروت حاصل تولیدات و خدمات شما هستند. تمام چیزهایی که شما دارید و یا اینکه ندارید حاصل کارهایی است که تا به حال انجام داده اید. اگر شما تمام کارهایی را که میبایست انجام بدهید را انجام داده باشید، و قصدتان نیز ثروتمند شدن و اداره کردن زندگیتان باشد میتوانید توقع ثروت داشته باشید. ثروت زمانی به سرغ شما می آید که آمادگی آن را داشته باشید.

در خاطر داشته باشید: هر چقدر که بیشتر دانه (خدمات) بکارید محصول (ثروت) بیشتری خواهید داشت. این قانون طبیعت است.


7 نکته برای ثروتمند شدن


تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید