هفت افسانه که قبلاً دربارۀ شروع یک تجارت به آنها باور داشتم

هفت افسانه که قبلاً دربارۀ شروع یک تجارت به آنها باور داشتم

کارآفرینی برای افراد ترسو نیست. البته این بدان معنی نیست که شجاعتِ بسیار زیادی میخواهد ولی شما باید هر روز صبح از زمانی که چشمانتان را باز میکنید تا زمانی که دوباره برای خوابیدن به تختتان میروید به معنی واقعی درگیر آن باشید.

هر چقدر که جذابیت کارآفرینی در فرهنگ جهانی رشد میکند مرزهای گسترده تری را کشف میکند. به کشف امریکا و سرزمینهای دور که در صده های اخیر توسط سیّاحان بدست آمده توجه کنید. کاری که یک کارآفرین باید انجام دهد همین است. یعنی پیدا کردن سرزمینهای ناشناخته و کشف ناشناخته ها.

ما امروزه میدانیم که دلفین و وال، پری دریایی و افسونگر نیستند، میدانیم که زمین دیگر مسطح نیست. اما برای مدتی طولانی این مسائل بعنوان حقیقت پذیرفته شده بودند. همینطور برخی افسانه ها را نیز دربارۀ شروع یک تجارت ساخته ایم که حقیقت ندارند. در اینجا به هفت افسانۀ نا صحیح که دربارۀ شروع یک تجارت ممکن است در ذهن شما وجود داشته باشد اشاره میکنیم.

 

1. باید بدانید که چه کاری انجام میدهید

شما نیاز ندارید برای شروع یک تجارت بدانید دقیقاً در حال انجام چه کاری هستید. زمان آن را برای شما مشخص میکند. انیشتین، مادام کوری، استیو جابز و دیگران هرگز یک طرح دقیق برای کاری که انجام میدادند نداشتند. تنها یک ایدۀ کلی نیاز دارید تا تجارت خود را شروع کنید. اجازه دهید که کنجکاویتان به شما این قدرت را دهد تا در طی مسیر راه خود را پیدا کنید.

2. باید یک طرح اقتصادی کامل داشته باشید

داشتن طرحهای اقتصادی عظیم، مخصوص کارآفرینان نیست. یک طرح ساده که به طور اثر بخش رسالت، بینش و اصول بازاریابی تجارت شما را با نمودارها نشان دهد و همچنین سیستمی برای ارزیابی موفقیت هایتان میتواند کافی باشد.

دیده شده است که بسیاری از کارآفرینان بخاطر اصرار ورزیدن به داشتن یک طرح تجاری کامل برای شروع تجارت دچار کندی حرکت شده اند و در گِل مانده اند. برخی از کارآفرینان مانند من نیز بر این فلسفه باور دارند که قبل از سرمایه گذاری در تجارت باید طرح تجاری آنها مورد آزمایش قرار گیرد. بنابراین آن تجارت را در مقیاس کوچک شروع میکنند.

بنابراین یک طرح تجاریِ کارا در دو یا سه صفحه آماده کنید و شروع به کار کنید. مراقب باشید که در دام تجزیه و تحلیل های موازی و اضافی برای طرح تجاری تان نیفتید.

3. باید در زمان مناسب شروع کنید

غلط است.تنها یک زمان است که زمانی درست برای شروع کاراست و آن همین حالا است. در حقیقت، تعداد بیشماری از کارآفرینان تجارت خود را در بدترین زمان ممکن در تاریخ شروع کردند و همچنین برخی نیزدر بدترین زمان ممکن در زندگی شخصی شان دست به چنین اقدامی زده اند.

آقای پت فلین کارآفرین بزرگ اولین تجارت آنلاین خود را دقیقاً بعد از خبر اخراجش از کار و بارداری همسرش برای فرزند اولشان شروع کرد. هیچ کسی احتمالاً زمانهایی را که دچار بیشترین آشفتگی است را برای شروع یک تجارت انتخاب نمیکند ولی جریان زندگی ما را با خود به جایی که میخواهیم میبرد.

مایکروسافت در سال 1975 نزدیک به پایان رکود اقتصادی شروع به کار کرد، دوباره پس از تمام شدن رکود دهۀ 1980 در سال 1981 باز طراحی شد. دقیقاً در دو نقطه از بدترین شرایط زمانی برای شروع یک تجارت. اما این باعث توقف موفقیت مایکروسافت نشد.

زمان هرگز مناسب نخواهد شد _ به همین منظور است که همین امروز باید شروع کنید.

4. پول زیادی برای شروع تجارت نیاز دارید

شما برای شروع یک تجارت به پول چندانی نیاز ندارید. راه های زیادی برای راه اندازی یک تجارت بدون سرمایه وجود دارد و یکی از بهترین راه ها برای فراموش کردن این افسانه شروع کار در مقیاس کوچک و گسترش تدریجی آن است.
سرمایه زیاد شاید باعث سرعت بخشیدن در رشد تجارت شود اما گاهی یک پیشرفت آرام و مستمر باعث مستحکم شدن و استفاده بهینه از پول بدست آمده در مرحله بلوغ سازمان میشود.

5. مجبورید که کارمند استخدام کنید

نگهداری پرسنل کاری پر خرج است. مدیریت آنها نیازمند هزینۀ زمان است. آموزش آنها نیز زمان بر و همراه با ریسک است. در اغلب تجارت ها بیشترین هزینه ها مربوط به هزینه های پرسنلی است. هرچقدر که بتوانید تجارتتان را تحت رهبری خود نگه دارید بهتر است. همچنین گاهی اوقات استفاده از نیروی کار خارج از سازمانتان و فریلنسرها میتواند راه بهتری نسبت به استخدام نیرو باشد. اگر بتوانید بار زیادی در ابتدای تجارتتان برای پرداخت به نیروی کار به دوش خودتان وارد نکنید میتوانید به موفقیت خود کمک کنید.

6. باید 7/24 کار کنید

کارآفرینان معمولاً بیشتر روزها ساعات طولانی ای کار میکنند. این نوع کارکردن لازمۀ یک استارت آپ است. با این وجود باید بدانید که نه تنها نوع هزینه های شما باید بر مبنای استارت آپ باشد بلکه از لحاظ شخصی نیز باید بر مبنای آن حرکت کنید.

اگر خیلی به خودتان سخت بگیرید و به آب و آتش بزنید و استراحتی نیز نکنید بعد از مدتی افسرده و مریض خواهید شد، و این میتواند بر روی موفقیت شما تأثیر بگذارد. شما نیاز ندارید که 7/24 کار کنید ولی باید به سختی کار کنید. روزهایی وجود خواهد داشت که مجبورید شدت کار را افزایش دهید اما فراموش نکنید که باید یک تعادل در خواب، غذا و لحظات لذت بخش زندگی داشته باشید.

کار آفرینی کار دشواری است، اما قرار است که لذت بخش نیز باشد.

7. همه کارها را باید انجام دهید

این ممکن است که به نظر یک نقطۀ تضاد با افسانۀ استخدام نیروی کار باشد. امّا حقیقت این است که همۀ کارها را نیاز نیست که خودتان انجام دهید. برخی کارهای روزانه را میتوانید به دیگران واگذار کنید و برخی را نیز میتوانید به نیروهای خارج سازمانی محول کنید. همۀ کارها را دست تنها انجام دادن یعنی سوزاندن خود و این اشتباه رایجی است که بین بیشتر کارآفرینانِ جدید شایع است.

خردمند باشید و همۀ کارها را خودتان به تنهایی انجام ندهید.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید