11 راز افراد شکست ناپذیر

افراد شکست ناپذیر

برخی از افراد بدون توجه به کمبود پول، ظاهر و یا ارتباطات اجتماعی همیشه با انرژی و اعتماد بنفس از خود پرتوافکنی میکنند. حتی بدبین ترین افراد نیز شیفتۀ شخصیت جالب اینگونه انسانها میشوند. اما راز این افراد شکست ناپذیر چیست؟

این افراد کسانی هستند که شما برای کمک و همکاری به آنها رجوع میکنید و همیشه میتوانید بر روی مشورت گرفتن از آنها حساب کنید. شما هرگز نمیتوانید به اندازۀ کافی از اینگونه افراد استفاده ببرید و همیشه از خود میپرسید ” آنها چه چیزی دارند که من ندارم؟ چه چیزی آنها را اینگونه شکست ناپذیر ساخته است؟”

افراد شکست ناپذیر مدام به دنبال اعتبار گرفتن نیستند، زیرا به اندازۀ کافی اعتماد بنفس دارند تا آن اعتبار را در خود پیدا کنند. آنها روشها و عاداتی دارند و هرروز این عادات را برای حفظ این اعتماد بنفس دنبال میکنند.

از آنجائیکه شکست ناپذیر بودن نتیجۀ بخت و اقبال نیست میتوان عادات افراد شکست ناپذیر را مورد بررسی قرار داد تا متوجه شویم چه نکاتی در رفتار آنها وجود دارد تا بتوانیم از آنها به نفع خودمان استفاده کنیم.

1- با همه با احترام برخورد میکنند

چه با یک مشتری و چه با یک پیش خدمتِ رستوران افراد شکست ناپذیر بصورت یک عادت همیشگی با احترام و ادب برخورد میکنند. دلیل اینکه آنها با همه با احترام رفتار میکنند این است که آنها خود را از دیگران بهتر نمیبینند و بر این باور هستند که همۀ افراد میتوانند در شرایط بهتر به اوج توانایی خود دست پیدا کنند. همچنین آنها دوست ندارند که در حال رفتار نامناسب با کسی دیده شوند.

2- از قانون پلاتینیوم استفاده میکنند

قانون طلایی میگوید: با دیگران به گونه ای رفتار کنید که دوست دارید آنها با شما آنگونه رفتار کنند. این قانون دارای یک نقصِ مهلک است. این قانون تصوّر میکند همه دوست دارند که با آنها به یک شکل برخورد شود. این قانون این اصل را نادیده میگیرد که افراد تحت تأثیر چیزهایی بسیار متفاوتی هستند و به همین مبنا انگیزه های مختلفی نیز دارند. بعضی ها محبوبیت اجتماعی را دوست دارند و برخی هم دوست دارند فقط مورد توجه باشند.

عکس - افراد شکست ناپذیر

قانون پلاتینیوم میگوید: با هرکسی آنگونه که دوست دارد برخورد کنید. در این قانون این نقص تصحیح شده است. افراد شکست ناپذیر در خواندنِ افراد دیگر بسیار متبحر هستند و میتوانند رفتارشان را به گونه ای تغییر دهند که دیگران احساس راحتی کنند.

3- از صحبتهای کوچک گریزان هستند

صحبت های کوتاه و یا کوچک باعث جلوگیری از بوجود آمدن ارتباط احساسی بین افراد میشود. زمانی که شما بصورت ماشینی به کسی نزدیک میشوید و صحبت کوتاهی میکنید ذهن آنها را بصورت ناخودآگاه در حالت تدافعی قرار میدهید. این حالت نمیگذارد یک ارتباط واقعی تولید شود. افراد شکست ناپذیر ارتباطاتی عمیقی حتی در گفتگوهای کوتاهشان با دیگران بر قرار میکنند. علاقۀ خالص آنها به دیگران به آنها کمک میکند تا بتوانند سئوالات خوبی بپرسند و ارتباط مناسبی با قسمتی از زندگی مخاطب خود برقرار سازند.

4- تمرکز اصلی شان را برروی افراد میگذارند و بعد چیزهای دیگر

افراد شکست ناپذیر علاقه ای انسانی و معتبر به افرادی که دور و بر آنها هستند دارند. در نتیجه زمان زیادی را صرف فکر کردن دربارۀ خودشان نمیکنند. آنها درگیر این نیستند که دیگران چقدر آنها را دوست دارند زیرا بیشتر تمرکزشان به دوست داشتن دیگران است.

برای اینکه این عادت برای شما نیز کارکرد داشته باشد تلفن همراه خود را به زمین بگذارید و تمرکزتان را بر روی افراد دور و بر خود ببرید. دربارۀ آنچه میگویند فکر کنید و به احساسات آنها اهمیّت دهید. وقتی کسی چیزی دربارۀ خود به شما میگوید با سئوالهایی با پایان باز به آنها نشان دهید که این مسئله برای شما نیز اهمیّت دارد.

5- بیش از حد تلاش نمیکنند

افراد شکست ناپذیر هرگز سعی نمیکنند که با تعریف کردن داستان دربارۀ اینکه چقدر آنها معتبر یا باهوش هستند وقت خود و دیگران بگیرند. آنها اصراری بر لاف زدن ندارند و زمانیکه لاف میشنوند مقاومتی نمیکنند.

6- تفاوت بین حقیقت و باور را میدانند

آنها با فضل و وقار موضوعات چالش برانگیز را مدیریت میکنند. آنها از اینکه نظرات خود را بگویند احساس کوچک شدن نمیکنند ولی این مسئله را روشن میکنند که اینها فقط نظرات آنها هستند نه حقیقت. چه صحبت دربارۀ گرم شدن کرۀ زمین، سیاست، کمبود غذا در مناطق محروم یا هر مبحث دیگری باشد، این افراد میدانند دیگران ممکن است به اندازۀ آنها باهوش باشند و آنها نیز میتوانند درک متفاوتی از مسائل مختلف داشته باشند.

7- موثق و با اطمینان صحبت میکنند

همانگونه که از نام آنها برمی آید آنها شکست ناپذیر هستند. هیچکسی مجبور نیست که انرژی بسوزاند و سعی کند یک حدس را در لباس یک حقیقت جلوه دهد. آنها اینکار را انجام نمیدهند زیرا در آن فایده ای نمیبینند.

افراد به سمت انسانهای معتبر و موثق گرایش دارند زیرا میدانند میتوانند به آنها و به گفته هایشان اعتماد کنند.

مرتبط : کارهایی که انسانهای موفق با ذهنی قدرتمند انجام می دهند، ولی دیگران خیر

8- قابل اعتماد هستند

افراد قابل اعتماد افرادی شکست ناپذیر هستند. آنها بسیار ساده و آسان همان راهی را میروند که دربارۀ آن صحبت میکنند. قابل اعتماد بودن یک مفهوم ساده است ولی گاهی در اجرا مشکل میشود. برای اینکه بدانید آنها چگونه این خصوصیت خود را نشان میدهند باید بگوییم که هرگز دربارۀ دیگران چیزی بد نمیگویند و همیشه کار صحیح را انجام میدهند حتی اگر این کار برایشان دردناک باشد.

9- لبخند میزنند

افراد به طور طبیعی و غیرارادی زبان بدنِ فرد مخاطب خود را تکرار میکنند. اگر میخواهید که دیگران شما را شکست ناپذیر دریابند، در حینِ گفتگو لبخند بزنید و میبینید که آنها به طور ناحودآگاه این عمل شما را پاسخ میدهند و نتیجۀ آن یک احساس خوب برای دو طرفِ گفتگو است.

10- تلاششان را میکنند تا عالی به نظر برسند (امّا نه بیش از حد)

تفاوت بسیار زیادی بین قابل ارائه بودن و مغرور بودن وجود دارد. افراد شکست ناپذیر میدانند که تلاش برای بهتر به نظر رسیدن مانند تمیز نگه داشتن خانه قبل از رسیدن مهمان میباشد. محل کار آنها همیشه مرتب است و این نشانۀ احترام به دیگران است. امّا زمانیکه خود را قابل ارائه میکنند دیگر دربارۀ آن بیشتر فکر نمیکنند.

11. دلایلی برای لذت بردن و دوست داشتنِ زندگی پیدا میکنند

افراد شکست ناپذیر مثبت و علاقه مند هستند. آنها هرگز کسل و ناراحت نیستند زیرا دنیا را جایی جالب برای جستجو کردن و کشفیات خود میدانند. آنها خود را جزئی از کل دنیا میدانند که توانایی تأثیرگذاری بر روی آن را دارند.

این بدان معنی نیست که افراد شکست ناپذیر مشکلاتی ندارند – آنها مشکلات بسیار بزرگی دارند- ولی به این مشکلات بعنوان موانع موقتی نگاه میکنند نه یک سرنوشت اجتناب ناپذیر. وقتی که اوضاع نابسامان میشود آنها به خود یادآوری میکنند که یک روزِ بد، فقط یک روزِ بد است و امیدوارند که فردا، هفتۀ دیگر و ماه دیگر اوضاع بهتر میشود.

11 راز افراد شکست ناپذیر

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید