بررسی قیمت لیر ترکیه در مقابل دلار – پنج شنبه 2 آذر

لیر ترکیه - USDTRY

دیروز لیر ترکیه در مقابل دلار امریکا، روند صعودی را تجربه کرد و روز را در منطقه مثبت نزدیک به قیمت  28.83 به پایان رساند. امروز نرخ USD/TRY با افزایش اندکی روبرو شد و به مرز 28.87 نیز رسید.

USDTRY - دلار به لیر ترکیه

در نمودار ساعتی،  USD/TRY همچنان بالاتر از خط میانگین متحرک 1 ساعته 200 دوره ای، که در حال حاضر برروی نرخ 28.699 قرار دارد، معامله می‌شود. سناریوی مشابهی در نمودار چهار نیز ساعته مشاهده می‌شود.

با توجه به این مشاهدات تکنیکال، به نظر عاقلانه است که موضع معاملاتی صعودی را حفظ کنید و تا زمانی که USD/TRY در نموار ساعتی بالای میانگین متحرک 200 دوره ای قرار دارد، معامله گران بهتر است که در پایان اصلاح به دنبال نقاط ورودی برای یافتن موقعیت خرید دلار باشند.

در اینجا سطوح حمایت و مقاومت کلیدی دلار به لیر ترکیه شناسایی شده است:

سطوح پشتیبانی

  • 28.8730
  • 28.8500

سطوح مقاومت

  • 28.80
  • 28.76

سناریوی اولیه ادامه حرکت صعودی را به سمت نرخ 28.80 پیش بینی شده است که می تواند رکورد جدیدی برای نرخ دلار در ترکیه باشد.

همچنین بسیار مهم است که یک معامله گران یک سناریوی جایگزین را نیز همیشه مد نظر داشته باشند. این سناریوی جایگزین اکنون شامل تثبیت در زیر میانگین متحرک 200 دوره ای در نمودار ساعتی است، که به طور بالقوه منجر به کاهش USD/TRY تا نرخ 28.65 می شود، که پایین ترین سطح مشاهده شده در 20 نوامبر را نشان می دهد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید