خرید بیت کوین – قدم به قدم آموزش خرید بیت کوین

خرید بیت کوین - صرافی بیت کوین

در این پست یاد خواهید گرفت که چگونه خرید بیت کوین انجام دهید. اگر می خواهید بیت کوین بخرید و یا اینکه مقداری ساتوشی برای فروش دارید حتما این پست را بخوانید تا بتوانید از قیمت لحظه ای بیت کوین مطلع شوید و معامله خود را به بهترین نحو ممکن انجام دهید.

برخی افراد علاقه بسیاری به Bitcoin «بیت کوین» دارند و گاهی این علاقه به شیدایی نیز کشیده شده است. پس از رشد خیره کننده قیمت این ارز دیجیتالی برخی از مردم خانه های خود را فروختند تا بیت کوین بخرند. شاید شما هم جزو افرادی باشید که به فکر سرمایه گذاری در بیت کوین هستید، یا اینکه مقداری از این ارز دیجیتالی دارید که می خواهید آنها را بفروشید.

در اینجا می خواهیم به شما آموزش دهیم که چگونه بیت کوین بخرید یا چگونه آنها را بفروشید.

بیت کوین چیست ؟

بیت کوین یک ارز نامتمرکز دیجیتالی است که می توان آن را خرید، فروخت یا با آن کالا خریداری کرد. شما می توانید با این ارز دیجیتالی، ماشین، خانه، پیتزا یا هرچیزی که می خواهید بخرید.

بیت کوین با دلار یا یورو متفاوت است زیرا این ارز برای کارکردن از فناوری فرد به فرد استفاده می کند. یعنی اینکه هیچ قدرت و متصدی واحدی مانند بازارهای ارزهای دلار یا یورو آن را کنترل نمی کند. قابلیت کنترل در ارز بیت کوین در خودش وجود دارد که به آن فناوری بلاک چین می گویند. آزاد بودن و دخالت نداشتن دولتی واحد در این ارز و دیگر ارزهای دیجیتالی باعث محبوبیت روز افزاون آنها شده است.

حالا ممکن است که سئوال کنید که بلاک چین چیست ؟ اینطور فکر کنید که بلاک چین مانند یک دفتر کل حسابداری است که در آن تمام تراکنشات مالی برای بررسی های آینده ثبت می شود. این دفتر حسابداری بعنوان مکانیزم اولیه یک سیستم مالی قابل اعتماد عمل می کند.

واژه Cryptocurrency « کریپتوکارنسی » به معنی ارز رمزنگاری شده است که به هر نوع ارز دیجیتالی گفته می شود که از فناوری رمزنگاری برای برقراری امنیت تراکنشات بین افراد استفاده می کند. این فناوری در سال 2009 بوجود آمد و بیت کوین قدیمی ترین نوع کریپتوکارنسی است.

بیت کوین ها که مخفف آنها BTC است واحدهای ارزی سیستم بیت کوین است.

چگونه بیت کوین تولید می شود ؟

بیت کوین توسط فرآیندی که در شبکه بوجود می آید بعنوان جایزه در مقابل فعالیت های محاسباتی هر فرد برای تکمیل دفتر حسابداری یاد شده داده می شود. به این فرآیند در اصطلاحات بیت کوین، ماینینگ گفته میشود.

جزئیات این فرآیند دمکراتیک، پیچیده است و نیازمند همکاری روش های ریاضی با درجه دشواری بالا، نرم افزار های محاسباتی و برنامه ای دقیق دارد. چیزی که شما دارید تا به آن آگاه باشید این است که هر دفعه که راه حل ریاضی پیدا میشود یک « بلاک » جدید در زنجیره ساخته می شود. این بلاک ها پس از آنکه در شبکه ساخته شوند قابل حذف شدن یا تغییر نیستند.

هم اکنون چرخه بیت کوین در هر ساعت اجازه تولید یا استخراج 6 عدد بلاک را می دهد. از آنجاییکه این چرخه در طول زمان دشوارتر می شود، ماینینگ نیز در طول زمان دشوارتر شده است و انتظار می رود که در آینده نیز به دشواری حل مسائل افزوده شود. برای مثال، سازوکار سیستم به نوعی است که هر چهار سال فعالیت های کل شبکه نصف چهار سال مشابه قبل بیت کوین تولید می کند. تعداد کل بیت کوین های قابل استخراج حدود 21 میلیون واحد خواهد بود که تا به امروز کمی بیشتر از 17 میلیون بیت کوین استخراج شده است. یعنی حدود 4 میلیون دیگر بیت کوین برای اضافه شدن به شبکه هنوز وجود دارد.

مرتبط: ۸ روش برای کسب درآمد از بیت کوین و ارزهای دیجیتال

خرید بیت کوین به چه شکل صورت می گیرد ؟

برای خرید بیت کوین راه های مختلفی وجود دارد. هر کسی که نیاز به خرید بیت کوین دارد می تواند آن را از افراد دیگری که از بازارهای آنلاین برای خرید و فروش بیت کوین استفاده می کنند خریداری نماید. در برخی کشورها نیز صرافی های بیت کوین وجود دارند که شما می توانید ارز دیجیتالی مورد نیاز خود را از آنها خریداری کنید. برای مثال صرافی Coinbase یکی از بزرگترین صرافی های بیت کوین در ایالات متحده امریکا است که می توان مستقیم از آن بیت کوین خریداری کرد.

همچنین شما برای خرید بیت کوین نیاز به یک والت یا «کیف پول بیت کوین» دارید. این کیف پول یک ذخیره ساز دیجیتالی است که در آن کلید خصوصی و یک شماره محرمانه وجود دارد و به شما این اجازه را می دهد تا به بیت کوین های خود دسترسی داشته باشید. کلید خصوصی همچنین به شما این مکان را می دهد تا آزادانه در هر بازاری بیت کوین خرید کنید.

انواع مختلف کیف پول های بیت کوین عبارتند از کیف پول نرم افزاری و کیف پول سخت افزاری. کیف پول نرم افزاری بیت کوین، اپلیکیشنی است که شما را به بانک تان متصل می کند. تعداد زیادی از این اپلیکیشن ها وجود دارند که می توانید از یکی از آنها استفاده کنید. برای مثال از بهترین کیف پول های بیت کوین که برروی تلفن همراه هوشمند نصب می شود می توان به Mycelium و Electrum اشاره کرد.

کیف پول های سخت افزاری بیت کوین نیز مانند کیف پول های نرم افزاری عمل می کنند با این تفاوت که اطلاعات برروی قطعه ای سخت افزاری که شبیه فلش کارت است ذخیره می شود. این نوع کیف پول بیشتر توسط افرادی استفاده می شود که به دنبال امنیت بیشتری برای بیت کوین های خود هستند. از آنجاییکه این نوع کیف پول مستقیم به اینترنت متصل نیست، امنیت بالاتری را ارائه می دهند.

پس از اینکه کیف پول خود را انتخاب کردید می توانید به خرید بیت کوین بپردازید. برای خرید می توانید وارد وب سایت صرافی هایی که به فروش بیت کوین می پردازند مانند Coinbase ، Exodus یا Blockchain.info شوید و در آنها ثبت نام کنید. البته این کار برای کابران ایرانی امکان ندارد یا با ریسک بالایی صورت می گیرد. بنابراین پیشنهاد می شود که برای خرید بیت کوین در ایران از منابع ایرانی استفاده گردد.

مرتبط: بهترین صرافی های بیت کوین و ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۲

مراحل خرید بیت کوین قدم به قدم

قدم یک : کیف پول خود را بسازید. ( آموزش ساخت کیف پول بیت کوین )

قدم دوم : بعد از اینکه کیف پول خود را انتخاب کردید، اپلیکیشن آن را برروی موبایل یا کامپیوتر خود دانلود کنید. برخی از این اپلیکیشن ها برای کامپیوتر بهتر هستند و برخی نیز برای موبایل.

قدم سوم : انتخاب صرافی بیت کوین برای خرید بیت کوین از آن. در سایت صرافی ثبت نام کنید و اطلاعات مورد نیاز را وارد نمایید. اغلب صرافی ها از شما می خواهند که به حساب بانکی تان برای خرید بیت کوین متصل شوند.

قدم چهارم : به قسمت خرید بیت کوین بروید و مقداری که می خواهید خرید کنید را وارد نمایید. از آنجاییکه قیمت هر بیت کوین بسیار بالا است شما اغلب باید کمتر از یک بیت کوین از این صرافی ها خرید کنید. بیت کوین تا 8 رقم اعشار تقسیم شده است. یعنی شما میتوانید 0.5 ، 0.02 یا حتی 0.00000001 بیت کوین خریداری نمایید.

قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین مانند تمام دیگر بازارهای مالی بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می شود. شما می توانید در نمودار زیر قیمت لحظه ای بیت کوین را مشاهده نمایید. همچنین با کلیک برروی آن می توانید تغییرات قیمت در طول زمان را نیز بررسی کنید.


قدم به قدم آموزش خرید بیت کوین


تجارت آفرین فارکس

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید