بهترین صرافی های بیت کوین و ارز دیجیتال – بروزرسانی ژانویه 2024

بهترین صرافی های بیت کوین و ارز دیجیتال

این روزها بنظر همه بدنبال خرید بیت کوین هستند. اما قبل از هر کاری باید یک صرافی یا Exchange ارز دیجیتال برای خرید و فروش رمزارزها مانند بیت کوین، اتریوم و داج کوین پیدا کنید. برای شناسایی بهترین صرافی های بیت کوین و ارز دیجیتال در اینجا اکسچنج های معتبر برای این کار را معرفی میکنیم.

قبل از آشنایی با بهترین صرافی های بیت کوین و ارز دیجیتال این نکته را یادآور می‌شویم که کریپتوها بسیار پرنوسان هستند و تنها باید زمانی وارد بازار ارزهای دیجیتال شوید که آماده ریسک‌های بزرگی مانند از دست دادن سرمایه تان شوید.  

نام صرافیسال تاسیستعداد ارزکومیسیون معاملاتنقاط قوتنقاط ضعف
بایننسBinance2017400+0.1% هزینه پایین تریدینگ
تعداد ارزهای بسیار زیاد
امکانات محدود برای معامله ایرانیان
عدم امکان معامله از امریکا
کوین بیسCoinbase2014146+1.99%مناسب برای کاربران جدید
مطالب آموزشی بسیار زیاد
هزینه های نسبتا بالا تریدینگ
عدم امکان معامله از ایران
کراکنKraken2011105+0.16% – 0.26%امنیت سایبری بالا
امکانات بالا برای تریدینگ
پیچیده برای مبتدیان
عدم امکان معامله از ایران
کریپتو Crypto.com2019162+0.4%امنیت بالای سایبری
تخفیف بالا برای معاملات بزرگ
عدم امکان معامله از ایران
هزینه های نسبتا بالای تریدینگ
جمینیGemini201577+0.25% – 0.5%محیط کاربری ساده
محاسبات پیچیده کارمزد در معاملات آتی
عدم امکان معامله از ایران
گیتGate.io20131232+0.2%هزینه پایین معاملات
تعداد ارزهای زیاد
پیچیده برای مبتدیان
عدم امکان معامله از ایران
کو کوینCuCoin2017593+0.1%هزینه پایین معاملات
امکان معاملات اتوماتیک
عدم امکان معامله از ایران
هیوبیHuobi Global2013403+0.2% – 0.25%امنیت سایبری بالا
پشتیبانی قوی
عدم امکان معامله از ایران
عدم برداشت و خرید با ارز فیات
بیت استمپBistamp201153+0.5%مناسب برای تحلیل تکنیکالهزینه نسبتا بالای معاملات
امنیت سایبری پایین

همانگونه که مشاهده میکنید، هیچکدام از بهترین صرافی های بیت کوین و ارز دیجیتال به کاربران ایرانی خدمات کاملی نمی دهند. البته در برخی از این اکسچنج ها می توان بدون احراز هویت بصورت محدود فعالیت کرد. البته ریسک فعالیت حتی بصورت محدود نیز از ایران بالاست زیرا چنانچه به دلیلی نیاز به پشتیبانی داشته باشید هیچگونه پشتیبانی دریافت نخواهید کرد.

بهترین صرافی های بیت کوین در سال 2022

مرتبط : ۸ روش برای کسب درآمد از بیت کوین و ارزهای دیجیتال

حالا که با بهترین صرافی های بیت کوین و ارز دیجیتال آشنا شدیم، میخواهیم بررسی کنیم که کدام یک از صرافی های خارجی به ایرانی ها خدمات میدهند. در اینجا نام چند صرافی خارجی که ایرانیان میتوانند در آنها فعالیت کنند را اعلام میکنیم.

نام صرافیسال تاسیستعداد ارزکومیسیون معاملات
کوینکسCoinEx2017395+0.2% – 0.25%
بایننس ( محدود)Binance2017400+0.1%

معیارهای انتخاب:

مبنای انتخاب بهترین صرافی های بیت کوین و ارز دیجیتال در تجارت آفرین، تعداد ارزهای قابل معامله در آنها، کومیسیون معاملات، امنیت سایبری، اپلیکیشن موبایل این صرافی ها و گزارشات موجود در سایت های خارجی است. در این صرافی های منتخب سرمایه گذاران شخصی و سازمانی می توانند فعالیت کنند و امکان استیک کردن، معاملات بر مبنای مارجین وجود دارد.

لینک های مرتبط و مرجع انتخاب لیست بهترین صرافی های بیت کوین و ارز دیجیتال عبارتند از : Forbes، Business Insider و Investopedia.

در اینجا باید به این نکته اشاره کنیم که لیست بهترین صرافی های بیت کوین و ارز دیجیتال برای معاملات در ایران نمیباشد و در واقع این لیست بهترین صرافی های بین المللی را معرفی میکند.

صرافی بیت کوین چیست ؟

یک صرافی بیت کوین یا ارز دیجیتال مانند یک بروکر آنلاین برای کریپتوکارنسی ها، توکن هاو دیگر دارایی های دیجیتال می باشد. بسیاری از این صرافی ها امکانات زیادی برای سرمایه گذاران و تریدرها مانند خرید، فروش و نگهداری دارایی های دیجیتال مانند بیت کوین، اتریوم و دیگر کریپتوها را ارائه میدهند.

اغلب صرافی های بیت کوین و ارز دیجیتال به کاربران خود امکان نگهداری امن دارایی های دیجیتال خود را میدهند تا از هک شدن در امان بمانند. اما اینجا باید اشاره کنیم که صرافی ها تنها کیف پول دیجیتال یا والت نیستند و خدماتی فراتر از یک کیف پول بیت کوین یا دیگر ارزهای دیجیتال را ارائه میدهند.

اگر میخواهید که برای خود یک کیف پول بیت کوین یا ارزهای دیگر باز کنید باید به یکی از ارائه دهندگان این خدمات مانند کیف پول Trusy یا کیف پول بلاک چین و غیره مراجعه نمایید. همچنین می توانید از کیف پول های سخت افزای برای نگهداری ارزهای دیجیتال خود استفاده کنید که امنیت بالاتری نسبت به کیف پولهای آنلاین دارند.

شما میتوانید موجودی خود در صرافی را به کیف پول دیجیتال خود انتقال دهید و آنها را در والت خود نگهداری کنید.

آیا میتوان به صرافی های بیت کوین و ارزهای دیجیتال اعتماد کرد؟

افراد کلاهبردار و سایت های کلاهبرداری در دنیای بیت کوین و ارزهای دیجیتال بسیار زیاد است. همچنین کلاهبرداری در صرافی های بیت کوین و ارز دیجیتال نیز بسیار زیاد اتفاق میفتند. لذا قبل از ورود به دنیای کریپتوها باید از هویت و صداقت صرافی بیت کوین خود اطمینان حاصل کنید.

بروکرهای معرفی شده در لیست بهترین صرافی های بیت کوین و ارز دیجیتال همگی اکسچنج های معتبری هستند و سال های زیادی در این حوزه فعالیت کرده اند. اما مشکلی که وجود دارد ریسک انجام معاملات از ایران در این صرافی ها است. صرافی های خارجی بیت کوین که به کاربران ایرانی خدمات میدهند بسیار کم هستند و برخی از آنها نیز مدتی به کاربران ایرانی خدمات داده اند و سپس حساب های آنها را مسدود کرده اند.

با اینکه می توان به اسامی موجود در لیست بهترین صرافی های بیت کوین و ارز دیحیتال اعتماد کرد اما معامله از ایران در این صرافی ها با ریسک مسدود شدن حساب مواجه است. اغلب صرافی های معتبر بیت کوین برای انجام معاملات نیاز به احراز هویت دارند. در صورت عدم احراز هویت نمیتوان از خدمات کامل این صرافی ها استفاده کرد.

چگونه در بازار ارزهای دیجیتال ترید کنیم ؟

برای انجام معاملات و ترید ارزهای دیجیتال شما نیاز به یک بروکر یا یک صرافی بیت کوین دارید. بسیاری از بروکرهای فارکس اجازه ترید ارزهای دیجیتال را به کاربران خود میدهند. همچنین برخی از این بروکرهای فارکس سالیان سال است که به مشتریان ایرانی خدمات ارائه میدهند و می توان به آنها اطمینان کرد. برای دسترسی به این بروکرها پست بهترین بروکرهای فارکس برای ایرانیان را مطالعه نمایید.

بهترین صرافی های بیت کوین - بایننس

شاید تنها ایرادی که بتوان به بروکرهای فارکس برای انجام معاملات کریپتوکارنسی ها گرفت هزینه نسبتا بالای معامله در آنها نسبت به بهترین صرافی های بیت کوین باشد. طبق بررسی های ما اسپردی که بروکرهای فارکس روی ارزهای دیجیتال ارائه میدهند بیشتر از هزینه های ترید در صرافی های بیت کوین مانند بایننس است.

مرتبط : بهترین بروکرهای فارکس

لذا با درنظر داشتن اسامی موجود در لیست بهترین صرافی های بیت کوین می توانید از صرافی های خارجی که هم اکنون به مشتریان ایرانی خدمات میدهند استفاده کنید. همچنین می توانید از صرافی های بیت کوین و ارز دیجیتال ایرانی نیز برای ترید کردن استفاده نمایید. بنابراین برای اطلاعات بیشتر در اینجا به نام بهترین صرافی های بیت کوین ایرانی اشاره میکنیم که برای ترید کردن میتوانید از آنها استفاده نمایید.

بهترین صرافی های بیت کوین ایرانی

نام صرافیسال تاسیستعداد ارزکارمزدنقاط قوت نقاط ضعف
نوبیتکسNobitx.ir139625+0.2%-0.35%امکان معاملات آزمایشی
اپلیکیشن موبایل
تعداد کم ارزها
رابط کاربری ضعیف
والکسWallex.ir139730+0.2%-0.4%رابط کاربری خوبنداشتن اپلیکیشن موبایل
نداشتن پشتیبانی تلفنی
اوکی اکسچنجok-ex.io139819+0.2% – نامشخصرابط کاربری خوب
پشتیبانی سریع
کارمزد بالا نسبت به رقبا
تعداد کم ارزها
اکسیرexir.io139820+0.1% – 0.4%اپلیکیشن موبایل
پشتیبانی آنلاین
کندی اپلیکیشن موبایل

معامله در بهترین صرافی های بیت کوین ایرانی برای افراد مقیم ایران می تواند گزینه ای مطمئن تر باشد با این حال امکانات این صرافی ها از نمونه های خارجی آنها بسیار کمتر است. در کنار این مسائل با وجود اعتماد به این صرافی ها هنوز نمیتوان بطور کامل به نحوه کارکرد آنها اطمینان داشت زیرا مرجعی برای رسیدگی به فعالیت های آنها وجود ندارد.

بهترین صرافی های بیت کوین ابرانی

از طرفی دیگر پس از مورد صرافی کریپتولند، باید این نکته را مد نظر قرار دهیم که فعالیت های صرافی های بیت کوین و ارز دیجیتال ایرانی شفاف نیست و قوانین مشخصی برای فعالیت آنها وجود ندارد. لذا ما در اینجا هیچگونه پیشنهادی برای استفاده از این صرافی های بیت کوین نمیکنیم و موضوع این پست تنها معرفی آنها میباشد.

نتیجه گیری

معامله و سرمایه گذاری در بیت کوین و ارزهای دیجیتال به شدت بین مردم افزایش یافته است و خیلی ها به امید پولدار شدن وارد دنیای ارزهای دیجیتال می شوند. اما قبل از ورود به دنیای بیت کوین و ارزهای دیجیتال باید ریسک موجود در این بازار را بپذیرید و متوجه باشید که ممکن است سرمایه خود را در این بازار از دست بدهید.

در لیست بهترین صراف های بیت کوین و ارز دیجیتال صرافی های خارجی که به ایران خدمات نمی دهند و آنهایی که به مشتریان ایرانی خدمات میدهند را معرفی کردیم. همچنین به ریسک های سرمایه گذاری و ترید کردن در این صرافی ها نیز اشاره کردیم.

برای ترید کردن بیت کوین و ارزهای دیجیتال شمت می توانید از بروکرهای معتبر فارکس نیز استفاده کنید. این در حالی است که هزینه معاملات در بروکرهای فارکس نسبت به بهترین صرافی های بیت کوین و ارزهای دیجیتال بیشتر است. در کنار هزینه های بیشتر اطمینان بیشتری به این بروکرها وجود دارد.

در ادامه لیست بهترین صرافی های بیت کوین و ارزهای دیجیتال ایرانی را معرفی کردیم و معایب و محاسن هر کدام را نیز بررسی کردیم. فعالیت در صرافی های ایرانی نیز با محدودیت ها و ریسک هایی همراه است.

لذا بنابر استراتژی خود، امکانات موجود و ریسکی که می خواهید بپذیرید می توانید از یکی از روش ها برای ترید کردن یا سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال استفاده نمایید.

مرتبط : چرا معامله گران فارکس به سمت معاملات CFD بیت کوین رفته اند ؟


بهترین صرافی های بیت کوین و ارز دیجیتال


تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید