خبر کوتاه

یورو به دلار با افزایش ریسک پذیری بازار به 1.0900 نزدیک می شود

اقتصادی اروپا

یورو به دلار در حال حفظ یک سری برد خود برای چهارمین جلسه است و در ساعات آسیایی در روز پنجشنبه حدود 1.0880 معامله می شود. ارزش دلار آمریکا (USD) کاهش یافت زیرا ریسک پذیری تحت تأثیر داده های اقتصادی ضعیف تر از حد انتظار ایالات متحده تقویت شده است. شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) در ماه آوریل تنها 0.3 درصد نسبت به ماه گذشته افزایش یافت، با افزایش سالانه 4.4 درصدی، و خرده فروشی ثابت ماند و رشد 0.4 درصدی پیش بینی شده را از دست داد. این ارقام از احتمال کاهش چندگانه نرخ بهره فدرال رزرو در سال 2024 پشتیبانی می کند.

شاخص دلار آمریکا (DXY) در 104.20 قرار دارد و کاهش بازدهی خزانه داری آمریکا باعث تضعیف گرینبک شده است. بازده اوراق خزانه 2 ساله و 10 ساله به ترتیب 4.71 درصد و 4.32 درصد است.

در سمت یورو، تولید ناخالص داخلی (GDP) در سه ماهه اول منطقه یورو 0.3 درصد رشد کرد که از انقباضات قبلی بهبود یافت، با نرخ رشد سالانه 0.4 درصد. انتظارات برای همگرایی سیاست پولی بین منطقه یورو و ایالات متحده از یورو حمایت می کند. انتظار می رود بانک مرکزی اروپا (ECB) در ماه ژوئن نرخ های بهره را کاهش دهد، در حالی که انتظارات بازار برای کاهش نرخ بهره فدرال رزرو پس از کاهش نرخ تورم اصلی افزایش یافته است.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس